Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

SPOWIEDŹ W SANKTUARIUM:  
 Od 1 XI do Niedzieli Palmowej (sezon zimowy) - 6.00 - 17.30
Od Niedzieli Palmowej do 31 X (sezon letni) - 6.00 - 19.30XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.10.2016

1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich zgromadzonych na Eucharystii Pielgrzymów, Gości i Przyjaciół naszego Sanktuarium.

2. Już po raz 16 obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia. Tak jak w ubiegłych latach, przez ofiarę do puszek można będzie wesprzeć stypendia dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin. Obchody Dnia Papieskiego w naszym Sanktuarium – po Mszach św. od 7.00 do 19.00 ubogaci mini koncertami na fletni Pana – Arthur Thomas, prekursor gry na tym instrumencie w Polsce. Koncerty te promują płytę „Ave Maria”, która osiągnęła miano złotej płyty. Będzie ją można nabyć przy wyjściu głównym z bazyliki od strony Placu Rajskiego w cenie 25 zł.

3. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszej bazylice bezpośrednio przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 18.30. Zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej po Mszy św. Natomiast w piątki i soboty dodatkowo będziemy modlić się na różańcu wraz z Pielgrzymami o godz. 20.30, po czym nastąpi zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w czwartek – wspomnienie bł.  Honorata Koźmińskiego, kapłana;
– w sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. 
Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice czy jubileusze, a wśród nich także naszym Współbraciom – O. Samuelowi i Br. Samuelowi – składamy nasze serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

5. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci modlitewnej o bliskich nam Zmarłych. Kartki z ich imionami, które będą odczytywane w miesięcznych wypominkach prosimy składać w zakrystii.

6. Od sierpnia br. w Kaplicy Kapłańskiej Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach znajduje się kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Wiemy, jak bliską sercu Karola Wojtyły była Matka Boża w znaku Kalwaryjskiej Ikony, o której sam powiedział, że to właśnie Ona „wychowywała jego serce od najmłodszych lat”. Cieszymy się, że w miejscu, gdzie każdego dnia przybywają setki Pielgrzymów z całego świata znalazł się tak drogi sercu Papieża Polaka wizerunek Kalwaryjskiej Madonny. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Pozostaje do wykonania nowe tabernakulum i zainstalowanie nowego oświetlenia Obrazu. Jeśli ktoś chciałby materialnie wesprzeć te prace, może to uczynić w zakrystii. Dlatego też z tym większą radością wraz z Kustoszem Centrum Jana Pawła II w Krakowie – Ks. Prałatem Janem Kabzińskim zapraszamy do udziału w konsekracji kościoła Św. Jana Pawła II, której w niedzielę – 16.10. podczas Mszy św. o godz. 12.30 dokona Metropolita Krakowski Ks. Kard. Stanisław Dziwisz.                    

7. Przeżywamy Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Wielu Pielgrzymów pytało o widzialny znak tej podniosłej rocznicy, który pozostałby na przyszłe pokolenia w Kalwarii. Dlatego też chcemy przygotować nową szatę dla Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Sukienka, która obecnie zdobi Cudowny Obraz wykonana została z darów, jakie Wierni i Pielgrzymi ofiarowali Matce Bożej na 400-lecie istnienia Kalwarii. Jeśli ktoś poprzez złożenie wotum zechciałby uczestniczyć w powstaniu tego jubileuszowego daru dla Maryi, która tu, na Kalwarii «Króluje, Uzdrawia i Pociesza» może swój dar złożyć w zakrystii. Mamy nadzieję, że uda się przygotować i poświęcić nową szatę dla Matki Bożej na zakończenie Jubileuszu, czyli na Wielkanoc przyszłego roku.

8. W dniach 11-18.03.2017 r. pod patronatem naszego Sanktuarium organizowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej „Śladami Odkupiciela”. Szczegółowe informacje można uzyskać u Br. Mateusza w zakrystii, na stronie internetowej Sanktuarium oraz na plakatach.

9. Wszystkich, małych i dużych mężczyzn, którzy chcieliby należeć do Liturgicznej Służby Ołtarza przy naszym Sanktuarium, zapraszamy na spotkania w soboty na godz. 1530 do sali „J” Domu Pielgrzyma.

10. Organizacja Green Office Ecologic przy współpracy z Fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zbiórka ta odbędzie się w godzinach przedpołudniowych we wtorek – 18.10. br. na placu przed kościołem Parafialnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Każdy, kto przekaże zużyty sprzęt otrzyma Kartę Przekazania Odpadu, a Fundacja dzięki temu będzie mogła realizować kolejne projekty budowy szkół, szpitali czy studni w krajach misyjnych.

11. W związku z opracowywanym przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska Planem Gospodarki Niskoemisyjnej, Pan Burmistrz zwraca się z prośbą do Mieszkańców i Przedsiębiorców z terenu Gminy o wypełnienie ankiety potrzebnej do opracowania Planu. Ankieta wraz z wszelkimi informacjami dotyczącymi Planu dostępne są na stronie internetowej Urzędu, a także na plakatach i ulotkach.

12. “Szlachetna Paczka” – projekt pomocy rodzinom, które z niezawinionych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji materialnej, rusza po raz kolejny do pracy. Na chwilę obecną poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogliby w projekcie na terenie gmin Kalwaria Zebrzydowska, Stryszów i Lanckorona. Chętnych prosimy o zgłaszanie się za pośrednictwem stron internetowych www.superw.pl lub www.szlachetnapaczka.pl.

13. Fundacja Dawcy Komórek Macierzystych i Szpiku – DKMS w niedzielę 23.10. br. na Placu Jana Pawła II w Wadowicach pod hasłem: „Pomóż Dawidowi i innym” przeprowadzi rejestrację chętnych, którzy mogą stać się dawcami szpiku, będącego jedynym ratunkiem dla osób oczekujących przeszczepu komórek macierzystych, czy szpiku kostnego. Dawca nie ponosi żadnego uszczerbku na zdrowiu i życiu, a badania z tym związane ponosi Fundacja. Przystępując do tej akcji możemy w bardzo konkretny sposób dać świadectwo naszej wiary i miłości wobec Boga i drugiego człowieka, którego życie jest zagrożone.
Przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Świętych, zawierzmy Miłosiernemu Bogu nas samych, naszą Ojczyznę, nasze Rodziny i Bliskich, Chorych i Cierpiących, Pielgrzymów dnia dzisiejszego, Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia, a szczególności O. Samuela i Br. Samuela, jak również intencje naszych serc i tych wszystkich, którzy prosili nas o modlitwę na Kalwarii: Pod Twoją obronę uciekamy się…


17800 17801 17800 17801