Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

SPOWIEDŹ W SANKTUARIUM:  
 Od 1 XI do Niedzieli Palmowej (sezon zimowy) - 6.00 - 17.30
Od Niedzieli Palmowej do 31 X (sezon letni) - 6.00 - 19.30XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2016

1. W dniu dzisiejszym pielgrzymują do Kalwaryjskiego Sanktuarium Siostry i Bracia należący do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W programie pielgrzymki: o godz. 9.00 Droga Krzyżowa od kaplicy „U Piłata”, a o godz. 11.00 uroczysta Msza św. w bazylice. Modląc się o nowe powołania do Wspólnot III Zakonu Franciszkańskiego, życzymy naszym Siostrom i Braciom oraz ich Asystentom szczególnej opieki Serafickiego Ojca Franciszka.

2. Również dzisiaj, o godz. 12.30 wyruszymy na Dróżki Pana Jezusa w intencji Ojca Św. Franciszka i Kościoła. Do udziału w tym nabożeństwie zapraszamy szczególnie mieszkańców Kalwarii, okolicznych Parafii oraz Pielgrzymów.

3. Także w dniu dzisiejszym wspominamy Bł. Władysława z Gielniowa, zakonnika, kapłana naszej Bernardyńskiej Prowincji. W naszych modlitwach za jego wstawiennictwem pamiętamy szczególnie o Mieszkańcach Warszawy, której jest on Patronem. Dziś również rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. O. Franciszka z Asyżu.
 
4. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – Świętych Męczenników Kosmy i Damiana oraz Świętych Męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy;
– we wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana;
– w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
– w czwartek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu, zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 do Kaplicy Św. Rafała;
– w piątek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła;
– w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, Doktora Kościoła i Patronki Misji świętych.
Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice czy jubileusze, składamy nasze serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
Wśród Solenizantów tego tygodnia jest również nasz Współbrat – O. Biskup Damian Muskus, który oprócz wspomnienia swego Patrona świętuje 5. rocznicę święceń biskupich. Osobę i intencje O. Biskupa Damiana, któremu szczególnie bliska i droga jest Kalwaria, polecamy ufnej modlitwie Pielgrzymów.

5. W piątek o godz. 18.15 odmówieniem cząstki różańca i procesją eucharystyczną, rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe będą odprawiane przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 18.30. Zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej po Mszy św. Natomiast w piątki i soboty dodatkowo będziemy modlić się na różańcu wraz z Pielgrzymami o godz. 20.30, po czym nastąpi zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej.   

6. W najbliższą sobotę – 01.10. – z racji I Soboty miesiąca, w Pustelni św. Marii Magdaleny o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza św. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP wraz z modlitwą różańcową rozpocznie się wyjątkowo o godz. 18.00.
W tym dniu przypada także Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji, na zakończenie XXI Festiwalu Muzycznego w Sanktuarium Kalwaryjskim zapraszamy na godz. 20.00 na koncert organowy w wykonaniu Svena Olofa Raya z Finlandii.

7. W przyszłą niedzielę 2.10. odbędzie się w naszym Sanktuarium tradycyjna Procesja Różańcowa. Rozpoczniemy ją o godz. 15.00 Nieszporami w kościele III Upadku, po których wyruszymy do 5-ciu stacji. Przy każdej z nich będzie odmawiana kolejna tajemnica różańcowa. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem w bazylice zakończy procesję. Tego dnia nie będzie już wieczornego nabożeństwa różańcowego w bazylice.

8. Od sierpnia br. w Kaplicy Kapłańskiej Centrum Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach znajduje się kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Wiemy, jak bliską sercu Karola Wojtyły była Matka Boża w znaku Kalwaryjskiej Ikony, o której sam powiedział, że to właśnie Ona „wychowywała jego serce od najmłodszych lat”. Cieszymy się, że w miejscu, gdzie każdego dnia przybywają setki Pielgrzymów z całego świata znalazł się tak drogi sercu Papieża Polaka wizerunek Kalwaryjskiej Madonny. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Pozostaje do wykonania nowe tabernakulum i zainstalowanie nowego oświetlenia Obrazu. Jeśli ktoś chciałby materialnie wesprzeć te prace, może to uczynić w zakrystii.

9. Przeżywamy Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Wielu Pielgrzymów pytało o widzialny znak tej podniosłej rocznicy, który pozostałby na przyszłe pokolenia w Kalwarii. Dlatego też chcemy przygotować nową szatę dla Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Sukienka, która obecnie zdobi Cudowny Obraz wykonana została z obrączek, pierścionków, medalików i kolczyków, jakie Wierni i Pielgrzymi ofiarowali Matce Bożej na 400-lecie istnienia Kalwarii. Jeśli ktoś poprzez złożenie wotum zechciałby uczestniczyć w powstaniu tego jubileuszowego daru dla Maryi, która tu, na «Kalwarii Króluje. Uzdrawia i Pociesza» może swój dar złożyć w zakrystii. Mamy nadzieję, że uda się przygotować i poświęcić nową szatę dla Matki Bożej na zakończenie Jubileuszu, czyli na Wielkanoc przyszłego roku.

10. W dniach 11-18.03.2017 r. pod patronatem naszego Sanktuarium organizowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej „Śladami Odkupiciela”. Szczegółowe informacje można uzyskać u Br. Mateusza w zakrystii, na stronie internetowej Sanktuarium oraz na plakatach.

11. Bliskość i przyjaźń z Panem Jezusem jest dla nas wszystkich ważna i potrzebna, a szczególnymi jej świadkami są służący do Mszy św. i nabożeństw Ministranci. Wszystkich, małych i dużych mężczyzn, którzy chcieliby należeć do Liturgicznej Służby Ołtarza przy naszym Sanktuarium, zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 1000 w Sali „J” Domu Pielgrzyma. Szczegółowych informacji udziela dziś w zakrystii po każdej Mszy św. O. Juliusz Chłanda, opiekun LSO.

   Przez wstawiennictwo Kalwaryjskiej Matki zawierzmy Miłosiernemu Bogu na samych, naszą Ojczyznę, nasze Rodziny i Bliskich, Chorych i Cierpiących, Pielgrzymów dnia dzisiejszego, jak również intencje naszych serc i tych wszystkich, którzy prosili nas o modlitwę na Kalwarii: Pod Twoją obronę uciekamy się…


17617 17618 17617 17618