Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

SPOWIEDŹ W SANKTUARIUM:  
 Od 1 XI do Niedzieli Palmowej (sezon zimowy) - 6.00 - 17.30
Od Niedzieli Palmowej do 31 X (sezon letni) - 6.00 - 19.30XXIII Niedziela Zwykła – 04.09.2016

1. W dniu dzisiejszym pod hasłem “Małżeństwo fundamentem rodziny” po raz 24 przybywa do Kalwarii Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. O godz. 9.00 przy kaplicy „U Piłata” rozpocznie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Oficjalne wyjście do pierwszej stacji z kopią obrazu MB Kalwaryjskiej od ołtarza Polowego o godz. 8.00.
Uroczystej Mszy św. godz. 11.00 koncelebrowanej przez Księży Biskupów, Proboszczów i Duszpasterzy przy ołtarzu od strony Ukrzyżowania będzie przewodniczył Metropolita Krakowski – Ks. Kard. Stanisław Dziwisz.

2. Z okazji trwającego odpustu Narodzenia NMP i Pielgrzymki Rodzin okolicznościowe kazania głosi w naszej bazylice O. Dobromił Maria Godzik, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej, Pani Mazowsza i Kujaw w Skępem. Dziękując mu za posługę słowa, życzymy obfitości Bożych łask w codziennym życiu zakonnym i kapłańskim oraz w posłudze przybywającym do Skępego Pielgrzymom.

3. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
– w środę – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika;
– w czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w tym dniu Msze św. w bazylice jak w dni powszednie;
– w piątek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice czy jubileusze, składamy nasze serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia

4. W najbliższą sobotę – 10.09. w ramach odpustu Narodzenia NMP do Kalwarii przybędą pielgrzymi z dekanatu Makowskiego i Olkuskiego.  O godz. 18.00 w kościele Ukrzyżowania, tradycyjnie Nieszpory poprowadzą Duszpasterze wraz z Pielgrzymami z Makowa Podhalańskiego. Po zakończeniu Nieszporów odbędzie się procesja do bazyliki i uroczysta Msza św. o godz. 19.00.

4. Od sierpnia br. w Kaplicy Kapłańskiej Centrum Jana Pawła II w na Białych Morzach w Krakowie-Łagiewnikach znajduje się kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Wiemy, jak bliską sercu Karola Wojtyły była Kalwaryjska Matka, o której on sam powiedział, iż „wychowywała jego serce od lat najmłodszych”. Cieszymy się, że w miejscu, gdzie każdego dnia przybywają Pielgrzymi z całego świata na stałe zamieszka tak drogi sercu Papieża Polaka wizerunek Kalwaryjskiej Madonny. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Pozostaje do wykonania nowe tabernakulum i zainstalowanie nowego oświetlenia Obrazu. Jeśli ktoś chciałby materialnie wesprzeć te prace, może to uczynić w zakrystii.

5. W kontekście przeżywanego Jubileuszu 1050 Chrztu Polski wielu Pielgrzymów pytało o widzialny znak tej podniosłej rocznicy na Kalwarii. Otóż, chcielibyśmy przygotować nową szatę dla Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Sukienka, która obecnie zdobi Cudowny Obraz wykonana została z obrączek, pierścionków, medalików i kolczyków, jakie Wierni ofiarowali Matce Bożej na 400-lecie istnienia Kalwarii. Jeśli ktoś poprzez złożenie wotum zechciałby uczestniczyć w powstaniu tego jubileuszowego daru dla Maryi, która tu, na «Kalwarii Króluje, Uzdrawia i Pociesza» może swój dar złożyć w zakrystii. Mamy nadzieję, że uda się przygotować i poświęcić nową szatę dla Matki Bożej na zakończenie Jubileuszu, czyli na Wielkanoc przyszłego roku.

6. Zapraszamy Wszystkich, a szczególnie ludzi młodych i poszukujących drogi życia do odwiedzenia Ośrodka Powołań na krużgankach Drogi Krzyżowej. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji powołanych, jak również o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne do służby Bożej w Kościele.
 
7. W najbliższą sobotę – 10.09. o godz. 10.00 w sali przy klasztorze odbędzie się spotkanie organizacyjne Ministrantów działających przy Kalwaryjskim Sanktuarium. Zapraszamy zarówno tych, którzy do tej służyli przy ołtarzu, jak również nowych kandydatów, którzy chcieliby ubogacić celebracje liturgiczne w naszej bazylice. Nowego opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza – O. Juliusza Chłandę wraz z Ministrantami polecamy modlitwom wszystkich Pielgrzymów.

8. W naszym klasztornym podwórzu znajduje się kiosk z dewocjonaliami, księgarnia, restauracja, jadłodajnia i kawiarnia. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tego, co nam oferują, gdyż w ten sposób wspieramy renowację bazyliki i kaplic dróżkowych. Wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami wspierają dzieła prowadzone przez Kalwaryjskie Sanktuarium składamy serdeczne podziękowania i polecamy w ufnej modlitwie szczególnie podczas codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30.

8. W dniach 11-18.03.2017 r. pod patronatem naszego Sanktuarium organizowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej „Śladami Odkupiciela”. Szczegółowe informacje można uzyskać u Br. Mateusza w zakrystii, na stronie internetowej Sanktuarium oraz na plakatach.

9. Jutro w Watykanie Papież Franciszek dokona Kanonizacji Bł. Matki Teresy z Kalkuty. Wielu z nas pamięta tę skromną siostrę zakonną, która mocą miłości i pokornej służby bliźnim potrafiła w najbardziej opuszczonych dostrzec cierpiące oblicze Chrystusa. Niech przykład jej życia i apostołowania wzbudzi w nas wyobraźnię miłosierdzia, otwierając nasze oczy i serca na obecność i potrzeby bliźnich. Przez wstawiennictwo Kalwaryjskiej Matki oraz nowej Świętej zawierzmy Miłosiernemu Bogu i na samych, naszą Ojczyznę, nasze Rodziny i Bliskich, jak również intencje naszych serc i tych wszystkich, którzy prosili nas o modlitwę na Kalwarii:

Pod Twoją obronę uciekamy się…


17296 17297 17296 17297