Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

SPOWIEDŹ W SANKTUARIUM:  
 Od 1 XI do Niedzieli Palmowej (sezon zimowy) - 6.00 - 17.30
Od Niedzieli Palmowej do 31 X (sezon letni) - 6.00 - 19.30Niedziela Bożego Miłosierdzia – 03.04.2016

1. Przeżywamy dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Polecając jego ustanowienie w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, sam Pan Jezus powiedział Św. S. Faustyny: „Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników… w tym dniu wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mego”.
Główne uroczystości odbywają się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Także Kalwaria i wszystko to, co ją stanowi: Dróżki, centralna bazylika oraz łaskami słynący Wizerunek Matki Bożej, od ponad czterech wieków mówi nam o niezgłębionym Miłosierdziu Boga, którego doświadcza każdy Pielgrzym przybywający na to święte miejsce. Przy okazji dzisiejszego święta zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu, gdzie znajduje się Obraz Pana Jezusa Miłosiernego, relikwie Św. S. Faustyny Kowalskiej i relikwie Apostoła Miłosierdzia – Ojca Św. Jana Pawła II.
Uroczystej Mszy św. ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 11.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi O. Bp Damian Muskus, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej i Koordynator Generalny Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie, w lipcu br.
Przypominamy również, że za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub w kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum, można na terenie Polski – przez cały rok – uzyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą uzyskiwać odpust poza kościołem.
Dziś, po każdej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby pozostać w świątyni na tę chwilę wspólnej modlitwy w tak szczególnym dniu, jakim jest dzisiejsza uroczystość.
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 72. Tydzień Miłosierdzia. Tym razem przebiegać on pod hasłem nawiązującym do ogłoszonego przez Papieża Franciszka Roku Miłosierdzia: Miłosierni jak Ojciec. Niech ten szczególny czas będzie dla nas okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień, a także zachętą do aktywnego włączania się w dzieła i uczynki miłosierdzia co do duszy i co do ciała.
W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w Kościele Tydzień Biblijny.

2. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
– w poniedziałek – 04.03. – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W całym Kościele obchodzony jest w tym dniu Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Z tej racji specjalna Msza św. z Aktem Duchowej Adopcji w naszej bazylice o godz. 15.00. Niech z naszych serc popłynie ku Niebu modlitwa o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Zachęcamy także do podjęcia duchowej adopcji poczętych dzieci, o czym mówili podczas kazań w dniu dzisiejszym Ojcowie z Duszpasterstwa Młodzieżowo-Powołaniowego naszej Prowincji;
– we wtorek – 05.03. – wspomnienie św. Wincentego Ferreriusza, kapłana;
– w czwartek – 07.03. – wspomnienie św. Jana Chrzciciela de la Salle, kapłana.
W tym dniu przypada również I Czwartek Miesiąca Kwietnia. Zapraszamy do modlitwy w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie podczas Mszy św. wieczornej o godz. 19.00.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, czy też inne rocznice i jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej oraz Świętych Patronów i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. W przyszłą Niedzielę 10.04. przypada doroczny odpust w kaplicy Bożego Grobu na Górze Ukrzyżowania. Z tej okazji, o godz. 10.00 zostanie tam odprawiona Msza św., na którą serdecznie zapraszamy.

4. Każdego dnia wieczorem, o godz. 20.30 gromadzimy się w kaplicy Matki Bożej na modlitwie różańcowej. Wspólną modlitwę kończy Apel Maryjny i zasłonięcie łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie Mieszkańców Kalwarii, aby po dniu pracy zechcieli wygospodarować sobie chwilę czasu na modlitwę, dzięki której wszyscy wyprosić możemy wiele łask Bożych dla nas, dla naszej Ojczyny, dla chorych i cierpiących oraz dla osób bliskich naszym sercom.

5. Przypominamy Wiernym i Pielgrzymom, że od Niedzieli Palmowej do końca października wieczorna Msza św. w dni powszednie sprawowana jest o godz. 19.00. Od jutra do I Niedzieli Adwentu celebrowana będzie o godz. 7.00 Eucharystia w dni powszednie w kościele III Upadku.

6. W dniach 1-6.04. br. we Wspólnocie naszego Klasztoru i Sanktuarium odbywa się Wizytacja Kanoniczna, którą przeprowadza Minister Prowincjalny O. Jarosław Kania, a towarzyszy mu O. Kolumban Syty, Sekretarz naszej Prowincji OO. Bernardynów. Wszystkich Was, Drodzy Przyjaciele, prosimy o modlitwę w intencji O. Prowincjała, O. Sekretarza oraz Wspólnoty Kalwaryjskiego Klasztoru, abyśmy pochyliwszy się nad radościami i troskami naszego życia oraz posługi, coraz wierniej wypełniali obowiązki wypływające z naszego powołania i misji, do której realizacji wzywa nas Kalwaryjskie Sanktuarium i przybywający do Kalwarii Pielgrzymi.                     

7. W naszym klasztornym podwórzu można znaleźć kiosk z dewocjonaliami, księgarnię, restaurację i kawiarnię. Serdecznie zapraszamy do ich nawiedzenia i korzystania z tego, co nam oferują, albowiem w ten sposób wspieramy renowację bazyliki i kaplic dróżkowych.

8. W kiosku klasztornym i przy furcie można nabyć nowy numer czasopisma naszego Sanktuarium – „Pielgrzym Kalwaryjski”. Jego temat brzmi: „Kalwaria – Sanktuarium Miłosierdzia”. Znajdziemy w nim wiele ciekawych artykułów, a wśród nich m.in. teksty poświęcone obchodzonemu w Kościele Nadzwyczajnemu Jubileuszowi Miłosierdzia.

9. Jak zapowiadaliśmy w ubiegłą niedzielę – w dniu dzisiejszym w budynku WSD, poniżej Sanktuarium, w godz. 8.00-12.00 jest możliwość honorowego oddania krwi. Ta szlachetna akcja ratująca ludzkie życie jest konkretnym wyrazem miłosiernej miłości wobec bliźnich, dlatego zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do wzięcia w niej udziału.
 
Nas samych, nasze rodziny i całą Ojczyznę polecajmy Bożemu Miłosierdziu odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego…


10968