Kaplica I-go Upadku – pochodzi z roku 1614. Ma we wszystkich czterech ścianach duże (na kształt bram) otwory, otoczone żelazną kratą. Wewnątrz znajduje się kamienna figura Pana Jezusa upadającego po raz pierwszy pod ciężarem krzyża.
O nawrócenie mojego męża Leszka oraz moich córek Izy i Magdy. Proszę o łaskę wiary dla nich, uzdrowienie ich dusz i umysłów, o pokój w rodzinie.