Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

SPOWIEDŹ W SANKTUARIUM:  
 Od 1 XI do Niedzieli Palmowej (sezon zimowy) - 6.00 - 17.30
Od Niedzieli Palmowej do 31 X (sezon letni) - 6.00 - 19.30

Kalendarium uroczystości 2024




 

Styczeń

     01      Procesja ku czci Najśw. Imienia Jezus, po Mszy św. o godz. 11.00
     13      Spotkanie opłatkowe Przewodników kalwaryjskich, Organizatorów asyst i orkiestr

Luty

     02      19. Pielgrzymka Osób Zakonnych z okazji Dnia Życia Konsekrowanego, 
     10      Dzień chorych – Msza św. i Nabożeństwo dla chorych, godz. 12.00
19-21      Rekolekcje wielkopostne, godz. 9.00, 12.00 i 17.00 (27.02 – 01.03)

Marzec

10-18      Nowenna do św. Józefa
     19      Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – Msza św. przy ołtarzu św. Józefa, godz. 7.00
24 -31     ODPUST WIELKIEGO TYGODNIA – MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
     31      Procesja Rezurekcyjna z kościoła Grobu Pana Jezusa, godz. 6.00

Kwiecień

     01      Domek Matki Bożej – Msza św. w intencji uczestników nabożeństw pasyjnych, godz. 7.00
     02      Wieczernik – Msza św., godz. 7.00

     08      Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – Msza św. z Duchową
               Adopcją, godz. 17.00
     14      Odpust w Kościele Grobu Pana Jezusa – Msza św., godz. 10.00
     16       I wtorek Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy
     30      Procesja eucharystyczna na rozpoczęcie Nabożeństw majowych, godz. 18.15

Maj

               Nabożeństwa majowe, godz. 18.30
     03      Rocznica przybycia do Sanktuarium cudownego wizerunku Matki Bożej Kalwaryjskiej
     05      Odpust Znalezienia Krzyża Świętego – Msza św. w Kościele Ukrzyżowania, godz. 10.00
     13      Rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
06-08      Dni Krzyżowe – Procesja błagalna do Kościoła III Upadku, godz. 6.30
10-18      Nowenna do Ducha Świętego
17-19      Rekolekcje Przewodników kalwaryjskich, Organizatorów asyst i orkiestr
19-20      Odpust Zesłania Ducha Świętego – Nieszpory, godz. 18.30
     25      17. Piesza Pielgrzymka z Krakowa – Łagiewnik do Kalwarii
     19      Wieczernik – Msza św., godz. 10.00
     27      17. rocznica pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI do Kalwarii
     30      Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
               Msza św. w bazylice i procesja eucharystyczna do kościoła parafialnego, godz. 11.00
     31      Procesja eucharystyczna na zakończenie Nabożeństw majowych, godz. 18.15

Czerwiec

               Nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa, godz. 18.30
     01      Procesja eucharystyczna na rozpoczęcie Nabożeństw czerwcowych, godz. 18.15
     02      Msza św. w Wieczerniku i procesja Bożego Ciała po dróżkach, godz. 9.30
               Stacje: I – Serce Maryi, II – II Upadek, III – Niewiasty płaczące, IV – św. Rafał
29.05-6   Oktawa Bożego Ciała – Nieszpory i procesja, godz. 18.15
     07      45. rocznica I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalwarii
     08      18. Pielgrzymka Apostolatu Margaretka: DK, godz. 9.00; Msza św., godz. 13.00
     06      Zakończenie Oktawy Bożego Ciała – Msza św. w Kościele III Upadku i procesja na wzgórzu
               Ukrzyżowania, godz. 18.00
     07      Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – Nabożeństwo Czerwcowe, Akt ofiarowania się
               Sercu PJ, procesja eucharystyczna i Msza św., godz. 18.15
     13      Modlitewne Czuwanie Fatimskie w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     16      Odpust św. Antoniego – po Mszach św. błogosławieństwo dzieci
     30      Odpust ku uczczeniu narodzenia św. Jana Chrzciciela – Msza św. w kaplicy „U Heroda”,
               godz. 10.00
     30      Procesja eucharystyczna na zakończenie Nabożeństw czerwcowych, godz. 18.15

Lipiec

     07      Odpust Najdroższej Krwi Pana Jezusa – Msza św. w kaplicy „U Piłata”, godz. 10.00
     06      Pielgrzymka chorych – Msza św. i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem, godz. 10.00;
               Droga Krzyżowa na krużgankach, godz. 12.00
     13      Modlitewne Czuwanie Fatimskie w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     22      Odpust św. Marii Magdaleny – Msza św. w kaplicy św. Marii Magdaleny, godz. 18.00
     25      43. Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę – Msza św., godz. 15.00
     26      Msza św. w kaplicy św. Anny, godz. 7.00
     28      Bazylika – po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów

Sierpień

     02      Uroczystość NMP Anielskiej – Odpust Porcjunkuli – Nieszpory, godz. 18.30, suma 19.00
03-04      Odpust Matki Bożej Anielskiej, Patronki Bazyliki
     04      Droga Krzyżowa za Zmarłych, godz. 15.00; Kościół Ukrzyżowania – Msza św.
               za Zmarłych, godz. 17.00; Bazylika – Nieszpory, godz. 18.30
11-18      ODPUST WNIEBOWZIĘCIA NAJŚW. MARYI PANNY
     11      Inauguracja odpustu – Procesja Współcierpienia NMP poprzedzona Mszą św. w Bazylice, godz. 15.00
     13      Uroczystość NMP Kalwaryjskiej
     15      Uroczystość Wniebowzięcia NMP
     16      Procesja Zaśnięcia NMP – Domek MB, godz. 15.00
     19      21. rocznica II pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalwarii
     18      Niedziela odpustowa – Procesja Wniebowzięcia NMP, godz. 6.30
30-31      52. Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie (31.08 – Msza św., godz. 10.00)
     25      26. Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych – IV stacja Wniebowzięcia, godz. 12.00

Wrzesień

      01      Odpust ku czci Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – Msza św. w kaplicy „U Heroda”,
               godz. 10.00
     07      19. Małopolska Pielgrzymka Rzemieślników i Kupców
07-08      Piesza Pielgrzymka Makowska
07-08      Odpust Narodzenia Najśw. Maryi Panny
     08      32. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej – Droga Krzyżowa od kaplicy „Piłata”,
                godz. 9.00; Msza św. przy Ołtarzu polowym, godz. 11.30
     13      Modlitewne Czuwanie Fatimskie w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     14      Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej – Msza św., godz. 9.00; DPJ i DMB, godz. 10.00
     15      Odpust Podwyższenia Krzyża świętego – Msza św. w Kościele Ukrzyżowania, godz. 10.00
     16      Msza św. w kaplicy MB Bolesnej, godz. 7.00
20-22      Dni Wspólnoty Młodzieży Franciszkańskiej
     21      17. Pielgrzymka Rodzin Diecezji Bielsko – Żywieckiej – Droga Krzyżowa, godz. 10.00;
               Msza św., godz. 12.30
     22        Pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – Droga Krzyżowa, godz. 9.00;
               Msza św., godz. 11.00
     25      I Dzień Nowenny do św. O. Franciszka (25.09 – 03.10)
     30      Msza św. w kaplicy św. Rafała, godz. 7.00
     30      Rozpoczęcie Nabożeństw różańcowych i procesja, godz. 18.15

Październik

               Nabożeństwa różańcowe, godz. 18.30
     01      12. Pielgrzymka Młodzieży Diec. sosnowieckiej – Zawiązanie Wspólnoty, godz. 10.30;
               Msza św. i Zawierzenie MBK, godz. 11.00; Spacer modlitewny po Kalwaryjskich Dróżkach
     06      Nieszpory i Procesja Różańcowa na wzgórzu Ukrzyżowania, godz. 15.00
     03      Transitus, po Mszy św. o godz. 19.00
03-04      Odpust św. Franciszka
     04      Śluby wieczyste braci, godz. 10.00
     13      Zakończenie Nabożeństw Fatimskich w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     19      30. Pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej
               – DK, godz. 10.00; Msza św., godz. 13.00; Nabożeństwo różańcowe, godz. 15.00 
     20      Msza św. w kaplicy św. Antoniego z racji Uroczystości św. Jana Kantego,
               patrona archidiecezji, godz. 7.00
     31      Zakończenie Nabożeństw różańcowych i procesja, godz. 18.15

Listopad

               Nabożeństwa wypominkowe za Zmarłych, godz. 16.20
     01      Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza św. i procesja z modlitwami za Zmarłych,
               godz. 17.00
     02      Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msza św. i procesja z modlitwami
               za Zmarłych, godz. 9.00
     03      Droga Krzyżowa za Zmarłych od kaplicy „U Piłata”, godz. 12.30
     13      Odpust ku czci św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych
               Męczenników Polski – Msza św. w kaplicy Marii Magdaleny, godz. 15.00
     29      I Dzień Nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP (29.11 – 07.12)

Grudzień

               Adwent – Roraty, godz. 5.55
     01      I Niedziela Adwentu
07-15      Oktawa Niepokalanego Poczęcia – Msza św. z kazaniem i procesją, godz. 17.00
     08      Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Msza św. z kazaniem
               i procesją, godz. 17.00
16-24      Nowenna do Dzieciątka Jezus
     31      Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku – Wystawienie Najśw. Sakramentu,
               godz. 16.00; Nieszpory, godz. 16.30; Msza św. i Nabożeństwo przebłagalno-
               dziękczynno – błagalne z Procesją Eucharystyczną, godz. 17.00



POLECAMY

Wybrane intencje

Proszę o nieustanną opiekę nad Oskarem w wiadomej Bogu sprawie oraz o wszelkie potrzebne łaski, siłę, wsparcie i pomoc w pracy.

Klaudia - TOSZEK


PIELGRZYM
KALWARYJSKI

Pielgrzym nr 72/2023


Temat numeru:
JUBILEUSZ 800-LECIA PIERWSZEJ SZOPKI W GRECCIO