3.03.2024 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
- W rozpoczynającym się tygodniu przypada I Czwartek miesiąca – podczas wieczornej Eucharystii o godz. 17.00 będziemy się modlić w intencji powołanych i nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
- W Wielkim Poście zapraszamy na tradycyjne Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: w czwartki – w Piwnicy Domu Kajfasza, a w piątki – w kościele III Upadku o godz. 6.30 Msza Święta z kazaniem pasyjnym i Gorzkie Żale; w niedziele – w bazylice po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 11.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po Mszy św. o godz. 13.00 Droga Krzyżowa; przez cały Wielki Post (od poniedziałku do soboty) w bazylice odprawiamy Drogę Krzyżową po Mszy św. o godz. 17.00.
- Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Niepokalanego Poczęcia
i wspólnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 oraz modlitwy różańcowej o godz. 16.30. - Zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Chóru Polskiego Radia Lusławice, który odbędzie się w tutejszej Bazylice, w dniu 8 marca 2024 roku o godz. 18:00 (bezpośrednio po Mszy św. i Drodze Krzyżowej).
- Sakramentu pokuty i pojednania udzielamy codziennie od godz. 6.00 aż do ostatniej Mszy Świętej. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w tygodniu będzie
w dalszym ciągu w bazylice – w kaplicy Niepokalanego Poczęcia NMP. - Tradycyjnie ofiary składane do skarbony przy krzyżu przeznaczone są na kwiaty
do Bożego Grobu i świąteczny wystrój bazyliki. Za każdą dobroć serca i za Waszą ofiarność składamy serdeczne: Bóg zapłać! - Zachęcamy do odwiedzenia podwórza klasztornego, gdzie znajdują się: księgarnia, kiosk z dewocjonaliami, kawiarnia i restauracja oraz Dom Pielgrzyma.
- Dróżki Kalwaryjskie są wyjątkowym miejscem modlitwy, uświęconym
przez pokolenia pątników, przestrzenią zabytkową o wielkim pięknie i wyjątkowej wartości duchowej. “Kalwaria Zebrzydowska stanowi wyjątkowy pomnik kultury, w którym krajobraz kulturowy posłużył jako rama symbolicznego przedstawienia Pasji Chrystusa w formie kaplic i alej” – zwracano uwagę wpisując sanktuarium na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwracamy się z apelem o nie rozjeżdżanie szlaku dróżek oraz nie traktowanie, jako miejsca spacerów ze zwierzętami. Prosimy o zachowanie sakralnego charakteru dróżek.