15.08.2016 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP W KALWARII ZEB.

W poniedziałek 15.08.2016 przeżywaliśmy liturgiczną Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
W ten dzień Kalwaria radowała się dwiema uroczystymi celebracjami.
Pierwszej, o godz. 11.00 przewodniczył Ks. Bp Edward Białogłowski, biskup pomocniczy Diecezji Rzeszowskiej, który dzień wcześniej uczestniczył w Procesji Współcierpienia NMP rozpoczynającej obchody wielkiego Odpustu sierpniowego.
Swoją obecnością zaszczyciła nas także Eleni, która na zakończenie Eucharystii zaśpiewała Matce Bożej “Ave Maria”.
Drugiej uroczystej celebracji, w Godzinie Miłosierdzia – o godz. 15.00, przewodniczył Ks. Abp Edward Nowak z Rzymu, który wraz z nami czcił tajemnicę wyrażoną przez Sobór Watykański II w następujących słowach:
Na koniec Niepokalana Dziewica, zachowana wolną od wszelkiej skazy winy pierworodnej, dopełniwszy biegu życia ziemskiego z ciałem i duszą wzięta została do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana jako Królowa wszystkiego, aby bardziej upodobniła się do Syna swego, Pana panujących oraz zwycięzcy grzechu i śmierci (Lumen Gentium, 59).
Ks. Abp Edward Nowak celebrował również uroczyste Nieszpory ku czci Matki Bożej Wniebowziętej o godz. 18.00.
Maryjo Wniebowzięta, módl się za nami!
Foto: Br. Albert Mocarski