14.12.2025 III Niedziela Adwentu
- Rozpoczyna się trzeci tydzień Adwentu. W bazylice kalwaryjskiej Msze Święte roratnie
sprawowane są od poniedziałku do soboty w następującym porządku: o godz. 5.55 – śpiew antyfony
Rorate coeli, następnie odsłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej i Msza Święta
z kazaniem. - W naszym sanktuarium przeżywamy w tych dniach Oktawę Niepokalanego Poczęcia NMP.
Zapraszamy: dziś (14.12.) – na wspólną z FZŚ modlitwę Różańca z błogosławieństwem
Najświętszym sakramentem, zaś jutro (15.12.) – na Nieszpory o godz. 16.30, zaś po Mszy Świętej
o godz. 17.00 – procesja. Mszy Świętej z okolicznym kazaniem i procesji na zakończenie Oktawy
przewodniczyć będzie Ks. kanonik Andrzej Gawenda, dziekan kalwaryjskiego dekanatu. - W zakrystii rozprowadzane są opłatki oraz świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy
Dzieciom”. - Zachęcamy do udziału w środy w Mszy Świętej o godz. 17.00 połączonej z nowenną do Matki
Bożej Kalwaryjskiej. - W 4 niedzielę adwentu zapraszamy na koncert adwentowy w wykonaniu chóru kalwaryjskiej bazyliki. Odbędzie się o godz. 18.00.
- W tym tygodniu w czwartek (18.12.) – zapraszamy na godz. 17.00 – na Mszę Świętą z
nabożeństwem ku czci św. Jana Pawła II. - Zachęcamy do udziału w konkursie na gwiazdę betlejemską, który jest organizowany
w ramach projektu Szopka Bernardyńska Całoroczna przez działające przy naszym sanktuarium
Centrum Dziedzictwa i Dialogu. Szczegóły są podane na naszej stronie internetowej. - Przy zakrystii wystawione są płyty CD upamiętniające wizytę Św. Jana Pawła II do Kalwarii.
Można je zabrać za darmo jako pamiątkę z sanktuarium, a także pomoc w adwentowym wysiłku
naszej duchowej odnowy. - Franciszkańska Młodzież Oazowa zaprasza na coroczne Jasełka. Informacje o zgłoszeniach
znajdują się na plakatach. - Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy w Kalwarii zachęca do korzystania ze społecznych lodówek,
których celem jest pomoc potrzebującym. Na tablicy ogłoszeń – umieszczane są szczegółowe
informacje zgłaszanych inicjatyw, organizowanych pielgrzymek oraz przygotowywanych Jasełek. - W dniu dzisiejszym, w ramach kiermaszu świątecznego, możemy wesprzeć Dom Pomocy
Sióstr Nazaretanek w Wadowicach, nabywając świąteczne pamiątki w krużgankach sanktuarium. - W sobotę, 20 grudnia o godz. 11.00 – odbędzie się uroczysty ingres do katedry wawelskiej nowego metropolity krakowskiego, J. Em. Ks. Kard. Grzegorza Rysia, który w tym tygodniu od wtorku do czwartku wspólnie z duchowieństwem naszej Archidiecezji przeżywać będzie rekolekcje poprzedzające te uroczystości. Otoczmy naszą osobistą, ale też wspólną modlitwą w kalwaryjskim sanktuarium i w naszych rodzinach, naszego nowego Arcypasterza i naszą Archidiecezję.
















