Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

SPOWIEDŹ W SANKTUARIUM:  
 Od 1 XI do Niedzieli Palmowej (sezon zimowy) - 6.00 - 17.30
Od Niedzieli Palmowej do 31 X (sezon letni) - 6.00 - 19.30



08.12.2015 – uroczysty koncert ORATORIUM KALWARYJSKIE w krakowskim ICE





Kard. Stanisław Dziwisz o „Oratorium Kalwaryjskim”: to był koncert-modlitwa.

Ponad półtora tysiąca osób wysłuchało we wtorek 8 grudnia koncertu „Oratorium Kalwaryjskie”, który odbył się w Krakowie dla uczczenia Roku Jubileuszowego Miłosierdzia, Światowych Dni Młodzieży i jubileuszu 1050-lecia chrystianizacji Polski. – W ten sposób przeszliśmy przez Bramę Świętą w Roku Jubileuszowym Miłosierdzia – mówił do słuchaczy zgromadzonych w Sali Audytoryjnej ICE metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz.
Do tego Roku Miłosierdzia przyprowadził nas Jan Paweł II. Widzieliśmy go przed chwilą – młodego, fantastycznego, którego wszyscy podziwiali, a potem już tego umęczonego, którego wszyscy kochali – podkreślał wyraźnie poruszony kard. Dziwisz. – Był z nami św. Franciszek z Asyżu, Matka Najświętsza Niepokalana. To są nasi przewodnicy w drodze do Bożego Miłosierdzia i do przeżycia Światowych Dni Młodzieży – dodał, nawiązując do treści dzieła oraz towarzyszącej mu multimedialnej oprawy, w której zostały m. in. wykorzystane aktualne i archiwalne fotografie Sanktuarium kalwaryjskiego, modlących się pątników i filmy z pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej.

„Oratorium Kalwaryjskie” to dzieło poświęcone niezwykłej rewolucji miłości, jakiej na przestrzeni wieków dokonali Jezus Chrystus, św. Franciszek z Asyżu i św. Jan Paweł II – świadcząc dzieła miłosierdzia i przyczyniając się do przemiany świata. Właśnie do takiej rewolucji wzywa młodych całego świata papież Franciszek. Jak podkreślał kard. Stanisław Dziwisz, krakowski koncert stał się modlitwą i medytacją oraz muzyczną pielgrzymką do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Koncert zgromadził w Krakowie liczną widownię z całej Polski. Obecny był prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski, a w imieniu wicepremiera i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego przyjechał jego doradca, Maciej Świrski, słowa pozdrowień do uczestników koncertu przesłał Prezydent RP Andrzej Duda oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli również prowincjał Zakonu Braci Mniejszych o. Jarosław Kania oraz ojcowie bernardyni z Krakowa i Kalwarii Zebrzydowskiej, z kustoszem sanktuarium o. Azariaszem Hessem.

Nie mogło zabraknąć Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 z koordynatorem o. bp. Damianem Muskusem oraz wolontariuszami krajowymi i zagranicznymi, którzy pomagają w przygotowaniach do przyszłorocznego spotkania młodych w Krakowie. Z całej archidiecezji przyjechali koordynatorzy dekanalni ŚDM, przedstawiciele parafii zaangażowanych w organizację ŚDM, księży i siostry zakonne, a także władze firm, instytucji i spółek z całej Polski, zaangażowanych w organizację i wsparcie Światowych Dni Młodzieży.

Niech ten dzisiejszy koncert i nasi przewodnicy: Matka Najświętsza, Jan Paweł II i św. Franciszek z Asyżu dadzą wam coś z ducha, abyście się potem podzielili z młodzieżą całego świata, która weźmie ogień miłosierdzia z Krakowa, by ponieść go na cały świat – życzył metropolita krakowski wszystkim zgromadzonym w Centrum Kongresowym ICE.

Po koncercie prowadzona była sprzedaż płyt CD z zarejestrowanym premierowym wykonaniem Oratorium Kalwaryjskiego, które odbyło się w Sanktuarium w 2009 roku. Częściowy dochód ze sprzedaży płyt ojcowie bernardyni przekazali na dofinansowanie pakietów pielgrzyma ŚDM dla uboższej młodzieży z Polski. Można je również nabyć w siedzibie Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie.

Autorami dzieła są Bartłomiej Gliniak oraz Zbigniew Książek. Dyrygował Piotr Komorowski, a występujący soliści to: Aleksandra Bieńkowska, Joanna Słowińska, Przemysław Branny i Janusz Kruciński. Podczas koncertu zagrała Krakowska Młoda Filharmonia, zaśpiewały połączone chóry: Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica, Chór Gregoriański  Seminarium Ojców Bernardynów z Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Limanowej.

Patronat honorowy nad koncertem objęli Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz oraz Metropolita Poznański ks. abp Stanisław Gądecki. Patronami medialnymi wydarzenia byli: TVP 1, Polskie Radio, KAI, Gość Niedzielny i Radio Plus Kraków.
Widowisko zostało zorganizowane dzięki współpracy Komitetu Organizacyjnego ŚDM z Narodowym Centrum Kultury.



10459 10460 10461 10462