Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 11.06.2017

1. Przez cały miesiąc odprawiamy Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które zapraszamy do naszej bazyliki codziennie na godz. 18.30, a w Oktawie Bożego Ciała na godz. 18.15.

2. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
- w poniedziałek - wspomnienie naszego współbrata bł. Anastazego Pankiewicza, kapłana oraz 107 Towarzyszy męczenników;
- we wtorek - święto św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 7.00 do kaplicy św. Antoniego;
- w środę - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
- w czwartek - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – tzw. Boże Ciało. Porządek Mszy św. w bazylice jak w niedzielę. Uroczysta procesja z udziałem Parafii pw. św. Józefa i Sanktuarium rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00 w kościele parafialnym pod przewodnictwem O. bpa Damiana Muskusa OFM. Ołtarze procesji znajdować się będą: I - przy kapliczce Matki Bożej (ul. 3 Maja i ul. Bernardyńska), II - przy domu Państwa Pawlikowskich, III - przy kaplicy św. Rafała i IV przy ołtarzu polowym od strony Góry Ukrzyżowania. Serdecznie zapraszamy do udziału w Procesji Bożego Ciała, aby wyrazić naszą miłość i szacunek do Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, który zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi. Za pobożne uczestnictwo w procesji można zyskać odpust zupełny.
W uroczystość Bożego Ciała - łącznie z Procesją Eucharystyczną - nasze Sanktuarium nawiedzi Monstrancja Fatimska, w której przez cały dzień odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Monstrancja Fatimska - dar Narodu Polskiego dla Sanktuarium w Fatimie - za zgodą Konferencji Episkopatu Polski ruszyła w Pielgrzymkę Pokoju. Maryja, niosąca Jezusa w Niepokalanym Sercu, idzie przez polskie miasta, by we wrześniu 2017 r. wyruszyć z polskimi pielgrzymami do Fatimy. Na szlaku „peregrynacji” monstrancji znalazły się największe ośrodki kultu maryjnego w Polsce, a wśród nich Kalwaria. Peregrynacji towarzyszy kwesta na rzecz powstającego w Wilnie pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie. W ten sposób po obu stronach Europy, Polacy ufundują dwa modlitewne wota: w Portugalii - Monstrancję Fatimską, a na Litwie - hospicjum dziecięce. Wolontariusze Fundacji Aniołów Miłosierdzia po każdej Mszy św. przy wyjściu z bazyliki będą zbierać ofiarę na budowę hospicjum dziecięcego w Wilnie.
Od środy przed Bożym Ciałem - 14.06. i przez całą Oktawę w bazylice będą celebrowane uroczyste Nieszpory z procesją eucharystyczną o godz. 18.15. Zapraszamy do licznego udziału asysty procesyjne oraz dzieci sypiące kwiaty;
- w sobotę - we wspomnienie św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego, zakonnika, na Mszy św. o godz. 14.00 czterech naszych Współbraci: Br. Kasjan Sadowski, Br. Terencjan Krawiec, Br. Tarsycjusz Bukowski i Br. Sewerian Ślusarz przez posługę pasterską J.E. Ks. Bpa Kazimierza Górnego przyjmie święcenia prezbiteratu. W niedzielę 18.06. o godz. 9.00 nowo wyświęceni kapłani będą sprawowali w bazylice Mszę św. Prymicyjną.

Pamiętajmy w modlitwie o Braciach Diakonach, o Alumnach WSD naszej Bernardyńskiej Prowincji i o wszystkich powołanych do służby w Winnicy Pańskiej.
Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie: O. Antoniemu i Br. Albertowi składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. W przyszłą niedzielę 18.06. procesja eucharystyczna na Dróżkach Kalwaryjskich. Rozpoczniemy ją od Mszy św. w Wieczerniku o godz. 9.30. Stacje ze śpiewanymi Ewangeliami tradycyjnie w kaplicach: Serca Maryi, II Upadku, Płaczących Niewiast i św. Rafała. Zachęcamy do licznego udziału w klasztornych obchodach Bożego Ciała. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w procesji rodziców wraz z dziećmi, a także chętnych do niesienia feretronów i chorągwi.
O godz. 15.00 Mszą św. pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego rozpoczniemy obchody 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej, a po każdej Mszy św. pobłogosławimy dzieci oddając je szczególnej opiece Św. Antoniego z Padwy.

4. Zapraszamy do udziału w wieczornej modlitwie różańcowej, którą odmawiamy wspólnie u stóp Kalwaryjskiej Matki codziennie o godz. 20.30. Modlitwę kończy Apel Maryjny i zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej.

5. Decyzją nowego Zarządu naszej Bernardyńskiej Prowincji kończą posługę w Kalwaryjskim Sanktuarium: O. Azariasz Hess - Kustosz, O. Antoni Kluska - Wikariusz, O. Władysław Czarniak, O. Marek Kurpiel, O. Tytus Fułat, O. Samuel Węgrzyn, O. Ekspedyt Osiadacz, O. Juliusz Chłanda i Br. Mateusz Miklos, którzy zostali skierowani do pracy w innych klasztorach naszej Prowincji. Nowym kustoszem został mianowany O. Konrad Cholewa, a posługę Pielgrzymom podejmą: O. Micheasz Okoński, O. Gerwazy Podworski, O. Reginald Małecki, O. Faustyn Kuśnierz, O. Ludwik Żołnierczyk, O. Kasjan Sadowski, O. Tarsycjusz Bukowski, Br. Zacheusz Rąpała i Br. Eligiusz Gelmuda.

6. Przez Niepokalane Serce NMP zawierzmy Miłosiernemu Bogu osobę i intencje Ojca św. Franciszka, nas samych, naszą Ojczyznę, nasze Rodziny i Bliskich, a także Chorych i Cierpiących, Pielgrzymów dnia dzisiejszego, Solenizantów i Jubilatów oraz tych wszystkich, którzy prosili nas o modlitwę na Kalwarii:
Pod Twoją obronę uciekamy się…

Masz pytania odnośnie artykułu? Napisz do nas.