Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16.04.2017

1. „Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy!”. Dzisiaj trzeci dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego, którą odmawiamy każdego dnia w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00.

2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. w bazylice niedzielny. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Papieski Uniwersytet św. Jana Pawła II w Krakowie. O godz. 7.00 będzie sprawowana Msza św. w Domku Matki Bożej na Dróżkach Kalwaryjskich.

3. We Wtorek Wielkanocny – 2 dzień nowenny do św. Antoniego. Msza św. z kazaniem i odczytaniem próśb o godz. 7.00. Zapraszamy także na Mszę św. w Wieczerniku na godz. 7.00.

4. W Czwartek Wielkanocny – Msza św. i Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II o godz. 19.00. Prośby złożone przy kaplicy, gdzie znajdują się relikwie św. Papieża, zostaną odczytane po Mszy św.

5. W Piątek Wielkanocny – spotkanie Grupy Modlitwy św. O. Pio od godz. 15.30.

6. Serdecznie zapraszamy na codzienny różaniec o godz. 20.30 przed Cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej, który jest ratunkiem dla świata, dla duszy, a także swoistym bukietem pięćdziesięciu róż ofiarowywanym Sercu Królowej Niebios.

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie O. Ekspedytowi, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

8. Za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego. Pragnę, aby Święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym – obiecał Pan Jezus – otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego (Dz 699).
Kazania w tym dniu wygłosi O. Bolesław Opaliński, Kustosz Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Alwerni. Kościół i klasztor w Alwerni 6 lat temu został zniszczony przez pożar. Dzięki ofiarodawcom udało się odnowić świątynię i mieszkania braci. Została do odrestaurowania kaplica z łaskami słynącym wizerunkiem Pana Jezusa „Ecce Homo”. Po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć to dzieło ofiarami do puszek przy wyjściu z bazyliki.

9. Również w przyszłą niedzielę osoby pełnoletnie w dobrym stanie zdrowia zachęcamy do honorowego oddawania krwi. Będziemy mieli możliwość podzielenia się tym cennym darem w budynku WSD w godz. 8.30 do 12.30.

10. Flecistki ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej wraz ze swoją panią nauczycielką zapraszają wszystkich serdecznie na koncert fletowy, który dedykują śp. swojemu Panu Dyrektorowi Zbigniewowi Czarniakowi, który odbędzie się 19 kwietnia tj. środa o godzinie 16.00 w Klasztorze w Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie zespoły fletowe, muzyka francuska, barok a także muzyka współczesna. Wystąpi gość specjalny - harfista Adrian Nowak, student Kunstuniversität Graz w Austrii oraz duet flet i harfa - Adrianna Mętel i Adrian Nowak. Wstęp wolny.

11. W naszej zakrystii i na furcie można nabyć najnowszy, świąteczny numer czasopisma naszego Sanktuarium „Pielgrzym Kalwaryjski”, w którym możemy przeczytać o pielgrzymce do Ziemi Świętej i zobaczyć zdjęcia mozaiki Matki Bożej Kalwaryjskiej poświęconej w Nazarecie.

12. Na przełomie stycznia i lutego 2018 r. Sanktuarium Kalwaryjskie organizuje 12 dniową pielgrzymkę do Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku. Szczegółowe informacje u Br. Mateusza w zakrystii oraz na tablicy ogłoszeń.

13. Z serca dziękujemy wszystkim Kapłanom diecezjalnym – szczególnie z Dekanatu Kalwaryjskiego – Wspólnocie Sanktuarium i naszej Prowincji Bernardyńskiej za posługę w konfesjonale w Wielkim Poście, a szczególnie w Wielkim Tygodniu. Naszą wdzięczność wyrażamy także wszystkim kapłanom za głoszenie Słowa o Chrystusie, przez które odradzała się i umacniała w nas wiara w Jego Zmartwychwstanie. Szczególnie dziękujemy Wspólnocie kleryków i Braci WSD naszej Prowincji oraz osobom świeckim zaangażowanym w przygotowanie Misteriów Męki Pańskiej, a także Br. Mateuszowi i Współpracownikom za przygotowanie Ciemnicy i wystrój świąteczny bazyliki. Wdzięczną modlitwą obejmujemy Służbę Zdrowia, Maltę – Służbę Medyczną, Policję, Straż Pożarną, Służby Porządkowe, Ekipę Nagłaśniającą, Młodzież Franciszkańską, LSO, zespoły muzyczne i śpiewaków, Siostry Zakonne, Pracowników świeckich Sanktuarium oraz Wszystkich, którzy przyczynili się do godnego i spokojnego przebiegu Wielkiego Tygodnia wraz z Misteriami Męki Pańskiej w Sanktuarium i na Dróżkach Kalwaryjskich. Nasze podziękowanie składamy również Straży przy Grobie Pana Jezusa na górze Ukrzyżowania. Niech Dobry Bóg przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej, wyna-grodzi Wszystkim, trud, poświęcenie i ofiarność serc – obfitością swych łask i błogosławieństw. Wesołego Alleluja!
 

Masz pytania odnośnie artykułu? Napisz do nas.