Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2016

1. W dniu dzisiejszym o godz. 12.30 Mieszkańcy Kalwarii udają się na Dróżki za Zmarłych. Serdecznie zapraszamy. Dziś również obchodzony jest Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2. Dzisiaj o godz. 10.00 w kościele Ukrzyżowania zostanie odprawiona Msza św. odpustowa Podwyższenia Krzyża Świętego. Również dzisiaj po raz X pielgrzymują na Kalwarię Strażnicy Miejscy i Gminni Małopolski wraz z Rodzinami. O godz. 9.00 wezmą udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a o godz. 11.00 we Mszy św. sprawowanej w ich intencji.
W ramach Dni Wspólnoty gościmy w Kalwaryjskim Sanktuarium Franciszkańską Młodzież Oazową z klasztorów naszej Bernardyńskiej Prowincji. Życzymy Młodym, aby ubogaceni darami Ducha Świętego byli wśród swych rówieśników apostołami Bożego Pokoju i Dobra!

3. Duszpasterze Parafii Św. Józefa w Kalwarii zapraszają wszystkich zaangażowanych w Światowe Dni Młodzieży: Rodziny, które przyjęły Pielgrzymów, Wolontariuszy, Władze Świeckie oraz Służby Mundurowe na Mszę św. o godz. 16.30 oraz Piknik obok plebanii, aby na nowo przeżyć to wyjątkowe wydarzenie i podziękować za włożony trud.  

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
- w poniedziałek - wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, kapłana;
- w środę - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
- w czwartek - wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy;
- w piątek - wspomnienie św. Pio z Petralciny, kapłana. W tym dniu Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 będzie przewodniczył O. dr Ezdrasz Biesok, Wizytator Generalny naszej Prowincji, który w imieniu O. Generała odwiedzi naszą Wspólnotę zakonną. Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii grupy apostolskie działające przy naszym Sanktuarium, a szczególnie: Franciszkański Zakon Świeckich, Franciszkańską Młodzież Oazową oraz Ministrantów;
- w niedzielę - 25.09. - przypada wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, zakonnika, kapłana naszej Bernardyńskiej Prowincji i Patrona Warszawy. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice czy jubileusze, składamy nasze serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia

5. Od sierpnia br. w Kaplicy Kapłańskiej Centrum Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach znajduje się kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Wiemy, jak bliską sercu Karola Wojtyły była Matka Boża w znaku Kalwaryjskiej Ikony. On sam powiedział, że to właśnie Ona „wychowywała jego serce od najmłodszych lat”. Cieszymy się, że w miejscu, gdzie każdego dnia przybywają setki Pielgrzymów z całego świata znalazł się tak drogi sercu Papieża Polaka wizerunek Kalwaryjskiej Madonny. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Pozostaje do wykonania nowe tabernakulum i zainstalowanie nowego oświetlenia Obrazu. Jeśli ktoś chciałby materialnie wesprzeć te prace, może to uczynić w zakrystii.

6. Przeżywamy Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Wielu Pielgrzymów pytało o widzialny znak tej podniosłej rocznicy, który pozostałby na przyszłe pokolenia w Kalwarii. Dlatego też chcemy przygotować nową szatę dla Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Sukienka, która obecnie zdobi Cudowny Obraz wykonana została z obrączek, pierścionków, medalików i kolczyków, jakie Wierni i Pielgrzymi ofiarowali Matce Bożej na 400-lecie istnienia Kalwarii. Jeśli ktoś poprzez złożenie wotum zechciałby uczestniczyć w powstaniu tego jubileuszowego daru dla Maryi, która tu, na «Kalwarii Króluje. Uzdrawia i Pociesza» może swój dar złożyć w zakrystii. Mamy nadzieję, że uda się przygotować i poświęcić nową szatę dla Matki Bożej na zakończenie Jubileuszu, czyli na Wielkanoc przyszłego roku.

7. W naszym klasztornym podwórzu znajduje się kiosk z dewocjonaliami, księgarnia, restauracja, jadłodajnia i kawiarnia. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tego, co nam oferują, gdyż w ten sposób wspieramy renowację Kalwaryjskich Dróżek. Wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami wspierają dzieła prowadzone przez Kalwaryjskie Sanktuarium składamy nasze serdeczne podziękowania i polecamy w ufnej modlitwie szczególnie podczas codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30.

8. W dniach 11-18.03.2017 r. pod patronatem naszego Sanktuarium organizowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej „Śladami Odkupiciela”. Szczegółowe informacje można uzyskać u Br. Mateusza w zakrystii, na stronie internetowej Sanktuarium oraz na plakatach.

9. W dniu dzisiejszym - Przedstawiciele Grupy Społecznej „Płuca Kalwarii” przeprowadzają przy naszym Sanktuarium akcję edukacyjną związaną z uświadomieniem negatywnych skutków zdrowotnych, których przyczyną jest spalanie śmieci. Zbierają także podpisy pod petycją do Władz Gminnych i Wojewódzkich w sprawie dopłat do instalacji grzewczych spełniających wymagania niskiej emisji spalin oraz ustalenia norm i rodzaju opału. Mając na uwadze zdrowie nas wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji!

Przez wstawiennictwo Kalwaryjskiej Matki, Bogu bogatemu w miłosierdzie z ufnością zawierzajmy na samych, naszą Ojczyznę, nasze Rodziny i Bliskich, szczególnie chorych i cierpiących, jak również intencje naszych serc i tych wszystkich, którzy prosili nas o modlitwę na Kalwarii: Pod Twoją obronę uciekamy się…

Masz pytania odnośnie artykułu? Napisz do nas.