Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

XXIV Niedziela Zwykła – 11.09.2016

1. W dniu dzisiejszym o godz. 12.30 Mieszkańcy Kalwarii udają się na Dróżki Matki Bożej, a w przyszłą niedzielę - 18.09. na Dróżki za Zmarłych. Serdecznie zapraszamy!

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
- w poniedziałek - wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;
- we wtorek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
- w środę - święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej racji w przyszłą niedzielę - 18.09. o godz. 10.00 w kościele Ukrzyżowania zostanie odprawiona Msza św. odpustowa Podwyższenia Krzyża Świętego;
- w czwartek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Mszę św., która zostanie odprawiona w kaplicy Matki Bożej Bolesnej na Krużgankach Drogi Krzyżowej o godz. 7.00;
- w piątek - wspomnienie św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
- w sobotę - święto Stygmatów Św. Ojca Franciszka. Msza św. z ucałowaniem relikwii przy ołtarzu  św. Franciszka o godz. 7.00. Również w najbliższą sobotę przybędą do Kalwarii: Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej: o godz. 9.00 Msza św. przy ołtarzu od strony Góry Ukrzyżowania pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka, a po niej Dróżki Matki Bożej oraz IX Pielgrzymka Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej: o godz. 10.00 Pielgrzymi będą uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a o 12.30 we Mszy św. celebrowanej przez Ks. Biskupa Ordynariusza Romana Pindla przy ołtarzu od strony Góry Ukrzyżowania;
- w przyszłą niedzielę po raz X pielgrzymować będą na Kalwarię Strażacy Miejscy i Gminni Małopolski wraz z Rodzinami. O godz. 9.00 wezmą oni udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a o godz. 11.00 we Mszy św. w ich intencji. W tym dniu obchodzony będzie także Dzień Środków Społecznego Przekazu.
W związku z obchodzonym Tygodniem Wychowania, w dniach 14-17.09. przeżywać będziemy kwartalne dni modlitw w intencji Dzieci, Młodzieży i Wychowawców.
Od piątku 16.09. do niedzieli 18.09. w ramach Dni Wspólnoty przybędzie do Kalwarii Franciszkańska Młodzież Oazowa z klasztorów naszej Bernardyńskiej Prowincji.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice czy jubileusze, składamy nasze serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia

3. Duszpasterze Parafii Św. Józefa w Kalwarii zapraszają wszystkich zaangażowanych w Światowe Dni Młodzieży: Rodziny, które przyjęły Pielgrzymów, Wolontariuszy, Władze Świeckie oraz Służby Mundurowe na Mszę św. o godz. 16.30 w niedzielę 18.09. i Piknik obok plebanii, aby na nowo przeżyć to wyjątkowe wydarzenie i podziękować za włożony trud.  

4. Również w przyszłą niedzielę - 18.09. Przedstawiciele Grupy Społecznej „Płuca Kalwarii” przeprowadzą przy naszym Sanktuarium akcję edukacyjną związaną z uświadomieniem negatywnych skutków zdrowotnych, których przyczyną jest spalanie śmieci. Będą także zbierali podpisy pod petycją do Władz Gminnych i Wojewódzkich w sprawie dopłat do instalacji grzewczych spełniających wymagania niskiej emisji spalin oraz ustalenia norm i rodzaju opału. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji!

5. Od sierpnia br. w Kaplicy Kapłańskiej Centrum Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach znajduje się kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Wiemy, jak bliską sercu Karola Wojtyły była Matka Boża w znaku Kalwaryjskiej Ikony. To on sam powiedział, że to właśnie ona „wychowywała jego serce od najmłodszych lat”. Cieszymy się, że w miejscu, gdzie każdego dnia przybywają setki Pielgrzymów z całego świata znalazł się tak drogi sercu Papieża Polaka wizerunek Kalwaryjskiej Madonny. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Pozostaje do wykonania nowe tabernakulum i zainstalowanie nowego oświetlenia Obrazu. Jeśli ktoś chciałby materialnie wesprzeć te prace, może to uczynić w zakrystii.

6. W kontekście przeżywanego Jubileuszu 1050 Chrztu Polski wielu Pielgrzymów pytało o widzialny znak tej podniosłej rocznicy na Kalwarii. W związku z tym chcemy przygotować nową szatę dla Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Sukienka, która obecnie zdobi Cudowny Obraz wykonana została z obrączek, pierścionków, medalików i kolczyków, jakie Wierni i Pielgrzymi ofiarowali Matce Bożej na 400-lecie istnienia Kalwarii. Jeśli ktoś poprzez złożenie wotum zechciałby uczestniczyć w powstaniu tego jubileuszowego daru dla Maryi, która tu, na «Kalwarii Króluje, Uzdrawia i Pociesza» może swój dar złożyć w zakrystii. Mamy nadzieję, że uda się przygotować i poświęcić nową szatę dla Matki Bożej na zakończenie Jubileuszu, czyli na Wielkanoc przyszłego roku.

7. Wszystkich, a szczególnie ludzi młodych i poszukujących drogi życia zapraszamy do odwiedzenia Ośrodka Powołań na krużgankach Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Niepokalanego Poczęcia NMP oraz do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30, którą kończy Apel Maryjny. Prosimy także o modlitwę w intencji powołanych, jak również o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne do służby Bożej w Kościele.

8. W naszym klasztornym podwórzu znajduje się kiosk z dewocjonaliami, księgarnia, restauracja, jadłodajnia i kawiarnia. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tego, co nam oferują, gdyż w ten sposób wspieramy renowację bazyliki i kaplic dróżkowych. Wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami wspierają dzieła prowadzone przez Kalwaryjskie Sanktuarium składamy serdeczne podziękowania i polecamy w ufnej modlitwie szczególnie podczas codziennej Modlitwy różańcowej o godz. 20.30.

9. W dniach 11-18.03.2017 r. pod patronatem naszego Sanktuarium organizowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej „Śladami Odkupiciela”. Szczegółowe informacje można uzyskać u Br. Mateusza w zakrystii, na stronie internetowej Sanktuarium oraz na plakatach

W dniu dzisiejszym w Karagandzie odbywają się uroczystości Beatyfikacji Apostoła Kazachstanu, więźnia sowieckich łagrów, zmarłego w 1974 r. Kapłana Archidiecezji Krakowskiej - Ks. Władysława Bukowińskiego. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej i nowego Błogosławionego zawierzajmy Miłosiernemu Bogu na samych, naszą Ojczyznę, w sposób szczególny wszystkich Misjonarzy i Misjonarki, a także nasze Rodziny, Bliskich oraz intencje naszych serc i tych wszystkich, którzy prosili nas o modlitwę: Pod Twoją obronę uciekamy się…

Masz pytania odnośnie artykułu? Napisz do nas.