Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2016

1. W związku z przewiezieniem Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej do Krakowa, na spotkanie z Ojcem św. Franciszkiem i Wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży, zwracamy się do wszystkich czcicieli Matki Bożej, a przede wszystkim do Mieszkańców Kalwarii, aby nie tylko przyozdobili swe domy, ale przede wszystkim towarzyszyli Jej swą obecnością, gdy Cudowny Obraz powróci do Kalwarii dziś wieczorem, o czym w okolicznościowym słowie informował O. Kustosz.
Przy tej okazji, pragniemy wyrazić naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy z poświęceniem przygotowali feretron i podstawę dla Cudownego Obrazu oraz samochód kaplicę, którym zostanie On przewieziony do Krakowa.
W związku z uroczystą procesją z Cudownym Obrazem z kościoła parafialnego do Sanktuarium, której towarzyszyć będzie modlitwa różańcowa, nie będzie różańca dziś wieczorem w bazylice.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 - w poniedziałek - wspomnienie Św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła;
 - w czwartek - wspomnienie św. Jana Vianneya, kapłana, Patrona Proboszczów; z racji I czwartku podczas Mszy św. o godz. 19.00, modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz łaskę wytrwania dla wszystkich powołanych do służby Bożej;
- w piątek - wspomnienie poświęcenia rzymskiej bazyliki NMP - Matki Bożej Śnieżnej;
- w sobotę - święto Przemienienia Pańskiego.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice czy jubileusze, składamy nasze serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

3. We wtorek - 02.08. przypada Uroczystość NMP Anielskiej z Porcjunkuli. W naszej bazylice porządek Mszy św. jak w niedzielę. W tym roku obchodzimy Jubileusz 800-lecia nadania tegoż odpustu przez Papieża Honoriusza III dla maleńkiej kapliczki - Porcjunkuli, odbudowanej własnoręcznie przez św. Franciszka. Bł. Papież Paweł VI rozszerzył ten odpust na wszystkie kościoły franciszkańskie i parafialne. Warunkami, do uzyskania odpustu, który możemy ofiarować za siebie, albo za dusze Zmarłych są: spowiedź, komunia św., wykluczenie przywiązania do grzechu, nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
W tym dniu uroczystej sumie z udziałem Pielgrzymów z Sanktuarium Kalwaryjskiej matki Zawierzenia w Praszce przewodniczył będzie Ks. Arcybiskup Stanisław Nowak, Biskup Senior Archidiecezji Częstochowskiej.
Doroczną uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Anielskiej, Patronki naszej bazyliki, rozpoczniemy Nieszporami w sobotę - 06.08. o godz. 18.15. W niedzielę - 07.08. podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, którą rozpoczniemy o godz. 15.00 od kaplicy "U Piłata" polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu dusze naszych Zmarłych. Na zakończenie, około godz. 17.00 w kościele Ukrzyżowania zostanie odprawiona Msza św.
Odpust Porcjunkuli zakończymy Nieszporami oraz procesją eucharystyczną, które rozpoczną się w bazylice o godz. 18.15.

4. W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Chrześcijańskiej:
w I Piątek - od godz. 15.00 do 24.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele III Upadku. Msze św. o godz. 18.00 i o północy;
w I Sobotę - o godz. 15.00 - Msza św. w pustelni św. Marii Magdaleny;
w bazylice Msza św. o godz. 19.00, a o godz. 20.00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zapraszamy!

5. W poniedziałek minionego tygodnia, w Kaplicy Kapłańskiej Centrum Jana Pawła II w na Białych Morzach w Krakowie-Łagiewnikach, została umieszczona kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Cieszymy się bardzo, że Ta, o której on sam powiedział, że „wychowywała jego serce od lat najmłodszych” na stałe zamieszka w Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie przybywają Wierni z całego świata. Już dziś informujemy i zapraszamy na uroczystość poświęcenia Obrazu, której dokona Kard. Stanisław Dziwisz w dniu liturgicznego święta Matki Bożej Kalwaryjskiej - 13.08. o godz. 10.00. Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu z serca dziękujemy.

6. Wszystkich młodych i poszukujących sensu życia zapraszamy do odwiedzenia naszego Ośrodka Powołań. Przypominamy również, że przez cały dzień - w kaplicy Niepokalanego Poczęcia NMP trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej i rodzinnej modlitwy u stóp Chrystusa, który w znaku Chleba zechciał pozostać pośród swego ludu. Codziennie o godz. 20.30 zapraszamy na wspólny Różaniec i Apel Maryjny, który kończy zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.

7. Udającym się na urlopy i wakacyjny odpoczynek życzymy, aby odnowili swe siły ciała i ducha. Niech Dobry Bóg strzeże Wszystkich podczas podróży, jak również w czasie zasłużonego wypoczynku. Polecajmy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej osobę i intencje Papieża Franciszka oraz Młodzież uczestniczącą w Światowych Dniach Młodych. Otoczmy modlitwą naszą Ojczyznę i nasze Rodziny, wszystkich chorych i cierpiących, a szczególnie przebywającego w szpitalu Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego oraz tych, którzy prosili nas o modlitewną pamięć:
Pod Twoją obronę uciekamy się…

Masz pytania odnośnie artykułu? Napisz do nas.