Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

XVII Niedziela Zwykła – 24.07.2016

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
- w poniedziałek - święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu wspominamy także św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących. Wzywając jego wstawiennictwa, polecajmy Panu Bogu wszystkich uczestników ruchu drogowego prosząc, aby Chrystus, który jest naszą Drogą, był zawsze z nami i pozwolił nam bezpiecznie dotrzeć do celu podróży i życia. Dlatego w dniu dzisiejszym, na zakończenie każdej Mszy św. modlitwą poświęcenia pojazdów obejmujemy wszystkie środki lokomocji, którymi przybyliście do naszego Sanktuarium, wypraszając dar Bożego błogosławieństwa i roztropności;
- we wtorek - wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. W tym dniu zapraszamy na Mszę św., która zostanie odprawiona w kaplicy św. Anny na krużgankach Drogi Krzyżowej o godz. 7.00. Jest to równocześnie dzień rozpoczęcia ŚDM w Krakowie;
- w piątek - wspomnienie św. Marty;
- w sobotę - wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i Doktora Kościoła.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy nasze serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

2. W dniach poprzedzających Światowe Dni Młodzieży i w czasie ich trwania w naszym Sanktuarium zamieszkają i odwiedzą je grupy Młodzieży z całego świata, którzy śladami św. Jana Pawła II pragną poznać Kalwarię. Niech młodym ludziom, przybywającym do Polski i do Krakowa ze wszystkich kontynentów, towarzyszy świadectwo naszej wiary, tradycyjna, polska gościnność oraz szczera modlitwa w ich intencji.  

3. Na furcie klasztornej można odebrać karty wstępu na Mszę św., której przewodniczył będzie Ojciec Św. Franciszek w niedzielę - 31.07. - na zakończenie Światowych Dni Młodzieży we Wieliczce-Brzegach.

4. Pragniemy podzielić się z Wami radosną wiadomością, że na zaproszenie Komitetu Organizacyjnego, któremu przewodniczy O. Biskup Damian Muskus oraz za zgodą Metropolity Krakowskiego Ks. Kard. Stanisława Dziwisza, Cudowny Obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej zostanie przewieziony do Krakowa, na spotkanie z Papieżem Franciszkiem, który w niedzielę 31.07. po południu w Arenie Tauron, spotka się z Wolontariuszami ŚDM. Po Mszy św. o godz. 6.00 w uroczystej procesji Obraz Matki Bożej zostanie przeniesiony do samochodu kaplicy i przewieziony do Krakowa, gdzie w naszym kościele u stóp Wawelu Wierni będą mogli się modlić u stóp Kalwaryjskiej Pani podczas Mszy św. o godz. 9.00, której przewodniczył będzie Ks. Kard. Marian Jaworski. Po spotkaniu z Ojcem św., w drodze powrotnej do Kalwarii, Obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej przewieziony zostanie do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, skąd po Mszy św. i modlitwie różańcowej powróci do Kalwarii, co obwieszczą Mieszkańcom Kalwarii dzwony Sanktuarium. Zachęcamy, aby nie tylko przystroić okna domów na trasie przejazdu Cudownego Obrazu, ale także wyjść przed domy i pozdrowić Matkę Najświętszą. Szczególnie wdzięczni jesteśmy tym wszystkim, którzy z ogromnym poświęceniem przygotowują feretron dla Cudownego Obrazu oraz samochód kaplicę, którym zostanie On przewieziony do Krakowa.

5. Kolejną radosną wiadomością, którą dzielimy się z Wami jest ta, iż w najbliższych dniach w Kaplicy Kapłańskiej Centrum Jana Pawła II w na Białych Morzach w Krakowie-Łagiewnikach, zostanie umieszczona kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.
Cieszymy się bardzo, że Ta, o której on sam powiedział, że „wychowywała jego serce od lat najmłodszych” na stałe zamieszka w Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie przybywają Wierni z całego świata. Poświęcenia Obrazu dokona Kard. Stanisław Dziwisz w dniu liturgicznego święta Matki Bożej Kalwaryjskiej - 13.08. o godz. 10.00. Już dziś zapraszamy do udziału w tej uroczystości. A wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu z serca dziękujemy.

6. Trwa XXI Letni Festiwal Muzyczny w Sanktuarium Kalwaryjskim. Terminy koncertów podane są na plakatach oraz na stronie internetowej Sanktuarium. Zachęcamy do licznego udziału w festiwalowych koncertach.

7. Ojcowie z Duszpasterstwa młodzieżowo-powołaniowego naszej Prowincji, zapraszają na rekolekcje dla studentów, które odbędą się w dniach 1-11.09. br. w klasztorze w Zakopanem. Temat rekolekcji: Pustynia Bożego Słowa. Koszt całości z wyżywieniem 350 zł. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 605-616-731 lub adresem email: duszpasterstwo.bernardyni@gmail.com

8. Wszystkich młodych i poszukujących sensu życia zapraszamy do odwiedzenia naszego Ośrodka Powołań. Przypominamy również, że przez cały dzień - w kaplicy Niepokalanego Poczęcia NMP trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej i rodzinnej modlitwy u stóp Chrystusa, który w znaku Chleba zechciał pozostać pośród swego ludu. Codziennie o godz. 20.30 zapraszamy na wspólny Różaniec i Apel Maryjny, który kończy zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.

9. W podwórzu klasztornym oprócz kiosku z dewocjonaliami znajdziemy księgarnię, restaurację i kawiarnię. Serdecznie zapraszamy do ich nawiedzenia i korzystania z tego, co nam oferują. W ten sposób wspieramy renowację bazyliki i kaplic dróżkowych.

10. Udającym się na urlopy i wakacyjny odpoczynek życzymy, aby odnowili swe siły ciała i ducha. Niech Dobry Bóg strzeże Wszystkich podczas podróży, jak również w czasie zasłużonego wypoczynku. Polecajmy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej osobę i intencje Papieża Franciszka, który już za kilka dni wraz z młodzieżą z całego świata przybędzie do Krakowa. Otoczmy modlitwą polecajmy naszą Ojczyznę i nasze Rodziny, wszystkich chorych i cierpiących, a szczególnie przebywającego w szpitalu Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego, jak również tych, którzy prosili nas o modlitewną pamięć:
Pod Twoją obronę uciekamy się…

Masz pytania odnośnie artykułu? Napisz do nas.