Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

XIX Niedziela Zwykła – 07.08.2016

1. Z okazji dorocznego odpustu ku czci Matki Bożej Anielskiej, Patronki kalwaryjskiej bazyliki, wyrażamy naszą wielką wdzięczność Panu Bogu za to święte miejsce. Pamiętamy o Fundatorach Kalwarii i Dobrodziejach. Wszystkim, którzy swoimi modlitwami i ofiarami przyczyniają się do upiększenia i rozwoju Kalwaryjskiego Sanktuarium, składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej pamięci w naszych modlitwach!

2. Bardzo serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową za Zmarłych, którą w dniu dzisiejszym rozpoczniemy od kaplicy „U Piłata” o godz. 15.00. Po jej zakończeniu ok. godz. 17.00 w kościele Ukrzyżowania zostanie odprawiona Msza św.

3. Uroczystości odpustowe ku czci NMP Anielskiej zakończymy dzisiaj Nieszporami i procesją eucharystyczną o godz. 18.15.

4. Jak pamiętamy, w ubiegłą niedzielę Cudowny Obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej został przewieziony do Krakowa na spotkanie z Ojcem św. Franciszkiem i Wolontariuszami ŚDM, które miało miejsce w Arenie Tauron w Krakowie. Mieszkańcy Krakowa oraz Pielgrzymi mogli uczcić Matkę Bożą, modląc się u Jej stóp w naszym bernardyńskim kościele pod Wawelem oraz w kaplicy Sióstr w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Bardzo ważnym było również nawiedzenie kościoła parafialnego w Kalwarii, skąd w uroczystej procesji Obraz powrócił do Sanktuarium. Zwróciliśmy się wtedy do Mieszkańców Kalwarii i okolicznych miejscowości, aby przyozdobili domy na trasie przejazdu i towarzyszyli Matce Bożej na ostatnim etapie Jej pielgrzymowania. Dziś, z nieukrywanym wzruszeniem dziękujemy całym sercem wszystkim, a szczególnie Mieszkańcom Kalwarii, którzy tak licznie - mimo późnej pory i niesprzyjającej pogody - towarzyszyli Matce Bożej. Drodzy Siostry i Bracia, swą modlitwą i obecnością, a także ozdabiając okna domów na trasie przejazdu Cudownego Obrazu daliście piękne świadectwo waszej wiary i miłości wobec Matki Najświętszej. Niech Maryja, która na Kalwarii „Uzdrawia, Króluje i Pociesza” wynagrodzi Wasz trud i poświęcenie obfitością łask i Błogosławieństw!
Dziś chcemy również podziękować tym osobom, dzięki którym przewiezienie Cudownego Obrazu było możliwe i godne. Samochód kaplicę przygotował P. Krzysztof Pająk. Feretron i podstawę dla Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej zaprojektował P. Andrzej Bucki, a wykonał P. Krzysztof Dostal wraz z Pracownikami swojego zakładu.
Również tron papieski, zaprojektowany przez P. Andrzeja Buckiego, a wykonany przez Pracownię P. Krzystofa Dostala, przy współpracy P. Roberta Sarapaty (tapicerka) oraz P. Doroty Mrzygłód (haft), został przewieziony do Kaplicy Kurii Metropolitalnej w Krakowie i wykorzystany podczas liturgii, której przewodniczył Papież Franciszek w piątek - 29.07.
Wszystkim, którzy zaangażowani byli w przygotowanie przewiezienia Obrazu Matki Bożej do Krakowa i spraw związanych z Pielgrzymką Ojca Św. do Krakowa serdecznie dziękujemy i polecamy w naszych modlitwach w ramach Mszy św. wieczystych, sprawowanych każdego dnia dopóki będzie istniał kalwaryjski klasztor.

5. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
- w poniedziałek - święto św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, kapłana;
- we wtorek - święto św. Teresy Benedykty - Edyty Stein, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy;
- w środę - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
- w czwartek - święto św. Klary, dziewicy;
- w sobotę - 13.08 - przypada liturgiczna Uroczystość NMP Kalwaryjskiej. Porządek Mszy św. jak w niedziele. Uroczystej sumie o godz. 11.00 przewodniczył będzie wraz z Kapłanami Dekanatu Kalwaryjskiego Ks. Bp Kazimierz Górny, Biskup Senior Diecezji Rzeszowskiej
W tym dniu, w Kaplicy Kapłańskiej Centrum Jana Pawła II w na Białych Morzach w Krakowie-Łagiewnikach, zostanie poświęcona kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Bardzo się cieszymy, że Ta, o której on sam powiedział, że „wychowywała jego serce od lat najmłodszych” na stałe zamieszka w Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie przybywają Wierni z całego świata. Poświęcenia Obrazu dokona Kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. o godz. 10.00. Już dziś zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu, a szczególnie P. Andrzejowi Mikulskiemu, Architektowi Centrum JPII oraz P. Jackowi Nawrotowi i Pracownikom jego firmy za wykonanie dotychczasowych prac z serca dziękujemy. Pozostaje do wykonania nowe tabernakulum i zainstalowanie nowego oświetlenia Obrazu. Jeśli ktoś chciałby materialnie wesprzeć te prace, może to uczynić w zakrystii.

6. W czasie odpustu w piątek 12.08 i w sobotę 13.08 Nieszpory o godz. 18.15.
 
7. W przyszłą niedzielę - 14.08. Mszą św. ku czci MB Kalwaryjskiej o godz. 15.00 i Procesją Współcierpienia Maryi od bazyliki do Domku Matki Bożej - rozpoczniemy obchody wielkiego odpustu sierpniowego. Nabożeństwo zakończy się Nieszporami przy Domku MB ok. godz. 18.00. Zapraszamy do działu Mieszkańców Kalwarii oraz Pielgrzymów, jak również prosimy o udział asyst w tej procesji. Uroczystej Mszy św. i Procesji przewodniczył będzie Ks. Bp. Edward Białogłowski z Rzeszowa. Wieczorem o godz. 20.30 koncert Eleni z Zespołem.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice czy jubileusze, składamy nasze serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

8. Wszystkich młodych i poszukujących sensu życia zapraszamy do odwiedzenia naszego Ośrodka Powołań. Przypominamy również, że przez cały dzień - w kaplicy Niepokalanego Poczęcia NMP trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej i rodzinnej modlitwy u stóp Chrystusa, który w znaku Chleba zechciał pozostać pośród swego ludu. Codziennie o godz. 20.30 zapraszamy na wspólny Różaniec i Apel Maryjny, który kończy zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.

9. W podwórzu klasztornym oprócz kiosku z dewocjonaliami znajdziemy księgarnię, restaurację i kawiarnię. Serdecznie zapraszamy do ich nawiedzenia i korzystania z tego, co nam oferują. W ten sposób wspieramy renowację bazyliki i kaplic dróżkowych.

10. Zachęcamy młodzież i dzieci do wzięcia udziału w asyście kalwaryjskiej. Można się do niej zapisać w zakrystii lub na furcie klasztornej. Spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00. w sali chóru naprzeciw zakrystii.

Masz pytania odnośnie artykułu? Napisz do nas.