Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22.11.2020

1. W dzisiejszą - ostatnią - niedzielę roku liturgicznego przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. ponawiamy nasze poświęcenie Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Dziś także przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji dziękujemy za posługę w bazylice kalwaryjskiej naszym panom organistom: Andrzejowi Koskowi i Dominikowi Bańdurze, życząc jednocześnie Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej. Jest to również święto chórzystów, którzy spotykają się przy naszej bazylice i kalwaryjskiej orkiestry - życzymy im wszystkim wytrwałości i sukcesów.
   
2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy: we wtorek - wspomnienie św. Męczenników, Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy; w środę - Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy; w czwartek - św. Leonarda z Porto Maurizio; w piątek - św. Franciszka Antoniego Fasaniego i w sobotę - św. Jakuba z Marchii.
   
3. W najbliższą sobotę wszystkich młodych zapraszamy na adorację i Mszę św., którymi rozpoczniemy tegoroczny Adwent. Będziemy szukać odpowiedzi na pytanie: Panie, kiedy przyjdziesz? Spotkanie, przy zachowaniu wszystkich norm bezpieczeństwa, odbędzie się w naszej bazylice w sobotę o godz. 21.00. Zakończy je Msza św. o północy. Zapraszamy.
   
4. W zakrystii są już do nabycia świece Caritas.
   
5. Przypominamy o obowiązujących zasadach sanitarnych i ich przestrzeganiu: - zasłaniajmy usta i nosy, dezynfekujmy dłonie; - stosujmy się do poleceń obsługi sanktuarium; - trwa całodzienna transmisja online, dzięki której można łączyć się w modlitwie z kalwaryjskim sanktuarium; - zapraszamy do korzystania z naszej restauracji i kawiarni, które oferują swoje produkty na wynos - zgodnie z obostrzeniami. Za zrozumienie, wszelką życzliwość oraz za ofiary na utrzymanie sanktuarium składamy serdeczne: Bóg zapłać!
   
6. Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kalwarii informuje, że Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w trosce o bezpieczeństwo osób starszych, przygotowało program wspierający ochronę zdrowia i życia osób powyżej 70 roku życia - Wspieraj Seniora. Osoby, które w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu i nie są zdolne zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby, mogą zadzwonić na ogólnopolską infolinię: 22/505 11 11. Każde zgłoszenie zostanie przekazane do ośrodka pomocy w danej gminie do realizacji zgodnie ze wskazanym zakresem. Koszty zakupów pokrywa Senior.
   
7. Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi (za pobożne odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny):

  
O Jezu najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas, korzących się u stóp Twego ołtarza.     

Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy.

Oto dzisiaj każdy z nas oddaje się dobrowolnie Najświętszemu Sercu Twemu, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Tobą. Wielu nie zna cię wcale; wielu odwróciło się od Ciebie, wzgardziwszy przykazaniami Twymi. Zlituj się nad jednymi i drugimi, o Jezu Najłaskawszy, i pociągnij wszystkich do świętego Serca Swego. Królem bądź nam, o Panie, nie tylko wiernym, którzy nigdy nie odstąpili od Ciebie, ale i synom marnotrawnym, którzy Cię opuścili.     

Spraw, aby do domu rodzicielskiego wrócili co prędzej i nie zginęli z nędzy i głodu.

Króluj tym, których albo błędne mniemania uwiodły, albo niezgoda rozdziela; przywiedź ich do przystani prawdy i jedności wiary, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden pasterz. Użycz Kościołowi Twemu bezpiecznej wolności. Udziel wszystkim narodom spokoju i ładu. Spraw, żeby ze wszystkiej ziemi, od końca do końca, jeden brzmiał głos:     

Chwała bądź Bożemu Sercu, przez które stało się nam zbawienie. Jemu cześć i chwała na wieki wieków. Amen.

  

Masz pytania odnośnie artykułu? Napisz do nas.