Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 27.03.2016


1. Przeżywamy dzisiaj najważniejszy dzień w liturgicznym kalendarzu Kościoła, dzień Zmartwychwstania naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Życzmy sobie wzajemnie, aby wiara w to, że Chrystus Zmartwychwstał, że żyje i że jest wśród nas, przeniknęła nasze serca i była obecna we wszystkich wymiarach naszego codziennego życia.
Dzisiaj trzeci dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

2. Jutro drugi dzień Świąt - Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. świąteczny. O godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. w Domku Matki Bożej.
Ofiarami złożonymi w tym dniu na tacę wspieramy Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

3. We wtorek wielkanocny o godz. 7.00 Msza św. w Wieczerniku.

4. W najbliższy piątek i sobotę w oktawie Wielkiej Nocy przypadają Dni Odnowy Chrześcijańskiej. W I Piątek - w godz. 15.00 do 24.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele III Upadku. Msze św. o godz. 18.00 i o północy. W I Sobotę w bazylice o godz. 19.00 Msza św., a po niej - do godz. 21.30 - modlitwa Uwielbienia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem wraz z Nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, który zakończy się modlitwą przy pomniku Ojca Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy!

5.
W sobotę - 02.04. przypada również 66. rocznica Święceń Kapłańskich Ks. Kard. Franciszka Macharskiego. Dostojny Jubilat obecny będzie na Mszy św. dziękczynnej o godz. 10.30. Już dziś prosimy Wszystkich Wiernych o modlitwę w intencji Księdza Kardynała Franciszka, Arcybiskupa Seniora Archidiecezji Krakowskiej.

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy można uzyskać odpust zupełny. Chorzy mogą go uzyskać poza kościołem. Przypominamy Wiernym i Pielgrzymom, że w naszej bazylice, w kaplicy Niepokalanego Poczęcia NMP, gdzie odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu znajduje się obraz Miłosiernego Chrystusa oraz relikwie Św. Faustyny. Zachęcamy do nawiedzenia i modlitwy u stóp Chrystusa Miłosiernego oraz przy relikwiach Św. Faustyny i Św. Jana Pawła II, gdzie codziennie o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

7. W przyszłą niedzielę - święto Miłosierdzia - w budynku WSD naszej Prowincji, w godz. 8.00-12.00 będzie możliwość honorowego oddania krwi. Uczynek miłosierdzia co do ciała: „Spragnionych napoić” wyraża się również w honorowym krwiodawstwie. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji ratującej życie bliźnim.

8. Zapraszamy serdecznie do udziału w modlitwie różańcowej, którą odmawiamy codziennie godz. 20.30 w kaplicy Matki Bożej. Modlitwę wieczorną kończy Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.

9. Pragniemy serdecznie podziękować Panu Krzysztofowi Pająkowi i Pracownikom jego firmy za odnowienie ołtarza i podestu ołtarzowego w prezbiterium naszej bazyliki, a także Panu Krzysztofowi Burdkowi za przygotowanie elementów z marmuru, którymi godnie zastąpiono część ołtarza głównego przy tabernakulum. Niech Dobry Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem ich pracę, którą ofiarowali w darze dla naszego Sanktuarium!

10. Z głębi serca dziękujemy Pasterzom Kościoła Krakowskiego, Ks. Kard. Stanisławowi Dziwiszowi, Ks. Bp Janowi Szkodoniowi i O. Biskupowi Damianowi Muskusowi za ich pasterską posługę i obecność wśród Pielgrzymów w czasie uroczystości odpustowych. Dziękujemy Kapłanom Diecezjalnym - przede wszystkim z Dekanatu Kalwaryjskiego oraz Zakonnym - z naszego Sanktuarium, WSD i z innych klasztorów naszej Bernardyńskiej Prowincji - za posługę w konfesjonale szczególnie w Wielkim Tygodniu i za głoszone Słowo podczas Misteriów Męki Pańskiej. Szczególne podziękowanie składamy Wspólnocie WSD naszej Prowincji oraz osobom świeckim zaangażowanym w przygotowanie Misteriów Męki Pańskiej. Wdzięczną modlitwą obejmujemy Służbę Zdrowia i Służbę Maltańską, Policję, Straż Pożarną, Służby Porządkowe, Ekipę Nagłaśniającą, Młodzież Franciszkańską, zespoły muzyczne i śpiewaków, Panów organistów Andrzeja i Dominika, Siostry Zakonne, a szczególnie Siostry Serafitki, Pracowników świeckich Sanktuarium oraz Wszystkich, którzy przyczynili się do godnego i spokojnego przebiegu naszych uroczystości odpustowych Wielkiego Tygodnia z Misteriami Męki Pańskiej.
Dziękujemy także Wszystkim Panom, którzy zgłosili się do pełnienia straży przy Grobie Pana Jezusa na górze Ukrzyżowania.
Niech Dobry Bóg przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej, wynagrodzi Wam Wszystkim, Siostry i Bracia, trud, poświęcenie i ofiarność serc obfitością swych łask i błogosławieństw.

Na radosne świętowanie zwycięstwa Chrystusa nad piekłem, śmiercią i szatanem, a także polecając opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej naszą Ojczyznę, nasze Rodziny i wszystkich, którym składamy świąteczne życzenia, upraszajmy błogosławieństwa Miłosiernego Boga.

Masz pytania odnośnie artykułu? Napisz do nas.