Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

08-09.06.2019 - XVI Ogólnopolskie Nocne Czuwanie w intencji powołań i powołanych

Przybądź Duchu Święty…

 

 

W nocy z soboty na niedzielę w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się XVI Ogólnopolska Noc Czuwania w intencji powołań. Modlitwę rozpoczęła Eucharystia, którą celebrował J.E. Bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej. Uczestnicy czuwania trwali na modlitwie do wczesnych godzin rannych.

 
Księdza biskupa, zebranych w bazylice kapłanów, siostry zakonne, braci, przewodników kalwaryjskich oraz pozostałych wiernych przywitał kustosz sanktuarium, o. Konrad Cholewa OFM.
- Gromadzimy się razem z naszą Matką Kalwaryjską, aby oczekiwać na Ducha Świętego. (…) Chcemy w czasie tej Eucharystii modlić się do dobrego Boga przede wszystkim o nowe powołania, ale także by Pan Bóg umocnił tych, którzy są już powołani do służby Bożej – zaznaczył kustosz.

 
Biskup na początku homilii mówił, że świat z jednej strony odrzuca Boga, a z drugiej tęskni za Nim, poszukuje Go i bardzo potrzebuje.
- Jesteśmy czasami podobni do Apostołów, którzy zamykają drzwi, bo się boją świata. Świat na różny sposób nas atakuje i wyśmiewa Boże drogi, którymi idziemy, a jednak Pan nas do świata posyła, bo sam został posłany. (…) Kiedy się boimy świata, Pan obiecuje swojego Ducha, bo to On jest Duchem mocy, miłości i wszelkiego myślenia, jak powie św. Paweł.

 
Biskup przytoczył dialog Chrystusa z kapłanem z książki Don Camillo mówiący o tym, jak Pan Bóg kieruje losami świata. Don Camillo przerażony sytuacjami na świecie, nie widzi przyszłości, na co Chrystus odpowiada, iż rzeczywiście, świat przytłacza wierzących swoimi poglądami, jak rzeka, która wylała i zalewa wszystko. Wydaje się, że wszystko będzie zniszczone, ale należy zachować ziarno.
- W pewnym momencie woda opadnie, rzeka powróci do swojego koryta i kiedy ziemia wyschnie, będziesz mógł zasiać ziarno, które zachowałeś. I dalej mówi Jezus: dzisiaj świat swoim krzykiem chce odwieźć ludzi ode Mnie, odwieźć ludzi od Boga, ale kiedy będziemy ziarno zachowywać - silną wiarę, będziemy w stanie świat pokonać, zwyciężyć. O tym zwycięstwie mówi w swoim liście św. Jan – jest nim  nasza wiara – zaznaczył kaznodzieja.

 
Biskup zachęcał do zaangażowania w troskę o powołania przede wszystkim budując silną wiarę w rodzinach.

 
Po mszy świętej uczestnicy czuwania odmówili radosną część różańca przed cudownym obrazem NMP Kalwaryjskiej, prosząc o wierność swojemu powołani, zasłuchanie w Słowo Boże na wzór Maryi oraz nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po różańcu odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwę uwielbienia animował zespół Soul’nVoices, a poprowadził o. Fabian Wikiera OFM, prowincjalny moderator duszpasterstwa powołań OO. Bernardynów. O północy sprawowano kolejną Mszę świętą, po której odbyła się agapa. Czuwanie zakończyła Droga Krzyżowa na krużgankach bazyliki.

 
Ogólnopolska Noc Czuwania w intencji powołań jest inicjatywą organizowaną przez Duszpasterstwo Młodzieżowo - Powołaniowe OO. Bernardynów i odbywa się w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Co roku gromadzi kapłanów, siostry i braci zakonnych oraz wiernych świeckich na modlitwie o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

 

 
 
o. Tarsycjusz Bukowski OFM |Biuro Prasowe Sanktuarium
Fot. o. F. Salezy Nowak OFM, br. Zacheusz Rąpała | Biuro Prasowe sanktuarium