Styczeń


     01      Procesja ku czci Najśw. Imienia Jezus, po Mszy św. o godz. 11.00
     08      Spotkanie opłatkowe Przewodników kalwaryjskich, Organizatorów asyst i orkiestr

 

 

Luty


     02      XVII Pielgrzymka Osób Zakonnych z okazji Dnia Życia Konsekrowanego, godz. 15.00
     11      Dzień chorych – Msza św. i Nabożeństwo dla chorych, godz. 12.00

 

 

Marzec


07-09      Rekolekcje wielkopostne, godz. 9.00 i 17.00
10-18      Nowenna do św. Józefa
     19      Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – Msza św. przy ołtarzu św. Józefa, godz. 7.00
     25      Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – Msza św. z Duchową
               Adopcją, godz. 17.00

 

 

Kwiecień


10-17      ODPUST WIELKIEGO TYGODNIA - MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
     12      I wtorek Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy
     17      Procesja Rezurekcyjna z kościoła Grobu Pana Jezusa, godz. 6.00
     18      Domek Matki Bożej – Msza św. w intencji uczestników nabożeństw pasyjnych, godz. 7.00
     19      Wieczernik – Msza św., godz. 7.00
     30      Procesja eucharystyczna na rozpoczęcie Nabożeństw majowych, godz. 18.15

 

 

Maj


               Nabożeństwa majowe, godz. 18.30
     01      Odpust w Kościele Grobu Pana Jezusa – Msza św., godz. 10.00
     03      Rocznica przybycia do Sanktuarium cudownego wizerunku Matki Bożej Kalwaryjskiej
               – Procesja maryjna, godz. 18.15
     08      Odpust Znalezienia Krzyża Świętego – Msza św. w Kościele Ukrzyżowania, godz. 10.00
     13      Rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
23-25      Dni Krzyżowe – Procesja błagalna do Kościoła III Upadku, godz. 6.30
     27      I Dzień Nowenny do Ducha Świętego (27.05-04.06)
               XVI rocznica pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI do Kalwarii
     28      XV Piesza Pielgrzymka z Krakowa - Łagiewnik do Kalwarii
     29      Odpust Wniebowstąpienia – Msza św. w kaplicy Wniebowstąpienia z procesją
               eucharystyczną, godz. 12.00
     31      Procesja eucharystyczna na zakończenie Nabożeństw majowych, godz. 18.15

 

 

Czerwiec


               Nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa, godz. 18.30
     01      Procesja eucharystyczna na rozpoczęcie Nabożeństw czerwcowych, godz. 18.15
03-05      Rekolekcje Przewodników kalwaryjskich, Organizatorów asyst i orkiestr
04-06      Odpust Zesłania Ducha Świętego – Nieszpory, godz. 18.30
     05      Wieczernik – Msza św., godz. 10.00
     07      XLIII rocznica I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalwarii
     11      XVI Pielgrzymka Apostolatu Margaretka: DK, godz. 9.00; Msza św., godz. 14.00
     13      Modlitewne Czuwanie Fatimskie w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
15-23      Oktawa Bożego Ciała – Nieszpory i procesja, godz. 18.15
     16      Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
               „Grobek” Matki Bożej – procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, godz. 10.00
               Msza św. w Bazylice i procesja eucharystyczna do Kościoła parafialnego, godz. 15.00
     19      Msza św. w Wieczerniku i procesja Bożego Ciała po dróżkach, godz. 9.30
               Stacje: I – Serce Maryi, II – II Upadek, III – Niewiasty płaczące, IV – św. Rafał
               Odpust św. Antoniego – po Mszach św. błogosławieństwo dzieci
     23      Zakończenie Oktawy Bożego Ciała – Msza św. w Kościele III Upadku i procesja na wzgórzu
               Ukrzyżowania, godz. 18.00
     24      Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – Nabożeństwo Czerwcowe, Akt ofiarowania się
               Sercu PJ, procesja eucharystyczna i Msza św., godz. 18.15
     26      Odpust ku uczczeniu narodzenia św. Jana Chrzciciela – Msza św. w kaplicy „U Heroda”,
               godz. 10.00
     30      Procesja eucharystyczna na zakończenie Nabożeństw czerwcowych, godz. 18.15

 

Lipiec


     03      Odpust Najdroższej Krwi Pana Jezusa – Msza św. w kaplicy „U Piłata”, godz. 10.00
     06      Pielgrzymka chorych – Msza św. i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem, godz. 10.00;
               Droga Krzyżowa na krużgankach, godz. 12.00
     13      Modlitewne Czuwanie Fatimskie w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     22      Odpust św. Marii Magdaleny – Msza św. w kaplicy św. Marii Magdaleny, godz. 18.00
     25      XXXXI Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę – Msza św., godz. 15.00
     26      Msza św. w kaplicy św. Anny, godz. 7.00
     31      Bazylika – po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów

 

 

Sierpień


     02      Uroczystość NMP Anielskiej – Odpust Porcjunkuli – Nieszpory i procesja, godz. 18.15
06-07      Odpust Matki Bożej Anielskiej, Patronki Bazyliki
     07      Droga Krzyżowa za Zmarłych, godz. 15.00; Kościół Ukrzyżowania – Msza św. za Zmarłych,
               godz. 17.00; Bazylika – Nieszpory, godz. 18.30
     13      Uroczystość NMP Kalwaryjskiej
14-21      ODPUST WNIEBOWZIĘCIA NAJŚW. MARYI PANNY
     14      Procesja Współcierpienia NMP poprzedzona Mszą św. w Bazylice, godz. 15.00
     15      Uroczystość Wniebowzięcia NMP
     19      Procesja Zaśnięcia NMP – Domek MB, godz. 15.00
               XX rocznica II pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalwarii
     21      Niedziela odpustowa – Procesja Wniebowzięcia NMP, godz. 6.30
26-27      L Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie (28.08 – Msza św., godz. 10.00)
     27      XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklistów
     28      XXIV Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych – IV stacja Wniebowzięcia, godz. 12.00

 

Wrzesień


     03      XVII Małopolska Pielgrzymka Rzemieślników i Kupców
     04      Odpust ku czci Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – Msza św. w kaplicy „U Heroda”,
               godz. 10.00
09-10      Piesza Pielgrzymka Makowska
10-11      Odpust Narodzenia Najśw. Maryi Panny
     10      Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej – Msza św., godz. 9.00; DPJ i DMB, godz. 10.00
               Pielgrzymka Olkuska
     11      XXX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej – Droga Krzyżowa od kaplicy „Piłata”,
               godz. 9.00; Msza św. przy Ołtarzu polowym, godz. 11.00
     13      Modlitewne Czuwanie Fatimskie w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     15      Msza św. w kaplicy MB Bolesnej, godz. 7.00
16-18      Dni Wspólnoty Młodzieży Franciszkańskiej
     17      Święto Stygmatów św. O. Franciszka – Msza św. z ucałowaniem relikwii przy ołtarzu
               św. Franciszka, godz. 7.00
               XV Pielgrzymka Rodzin Diecezji Bielsko – Żywieckiej – Droga Krzyżowa, godz. 10.00;
               Msza św., godz. 12.30
     18      Odpust Podwyższenia Krzyża świętego – Msza św. w Kościele Ukrzyżowania, godz. 10.00
     25      I Dzień Nowenny do św. O. Franciszka (25.09 - 03.10)
               Pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – Droga Krzyżowa, godz. 9.00;
               Msza św., godz. 11.00
     29      Msza św. w kaplicy św. Rafała, godz. 7.00
     30      Rozpoczęcie Nabożeństw różańcowych i procesja, godz. 18.15

 

 

Październik


               Nabożeństwa różańcowe, godz. 18.30
     02      Nieszpory i Procesja Różańcowa na wzgórzu Ukrzyżowania, godz. 15.00
03-04      Odpust św. Franciszka
     03      Transitus, po Mszy św. o godz. 19.00
     04      Śluby wieczyste braci, godz. 10.00
     13      Zakończenie Nabożeństw Fatimskich w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     15      XXVII Pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej – DK, godz. 10.00;
               Msza św., godz. 13.00; Nabożeństwo różańcowe, godz. 15.00
     20      Msza św. w kaplicy św. Antoniego z racji Uroczystości św. Jana Kantego,
               patrona archidiecezji, godz. 7.00
     31      Zakończenie Nabożeństw różańcowych i procesja, godz. 18.15

 

Listopad


               Nabożeństwa wypominkowe za Zmarłych, godz. 16.20
     01      Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza św. i procesja z modlitwami za Zmarłych,
               godz. 17.00
     02      Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msza św. i procesja z modlitwami
               za Zmarłych, godz. 9.00
     06      Droga Krzyżowa za Zmarłych od kaplicy „U Piłata”, godz. 12.30
     12      Odpust ku czci św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych
               Męczenników Polski – Msza św. w kaplicy Marii Magdaleny, godz. 15.00
     27      I Niedziela Adwentu
     29      I Dzień Nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP (29.11 - 07.12)

 

Grudzień


               Adwent – Roraty, godz. 5.55
07-15      Oktawa Niepokalanego Poczęcia – Msza św. z kazaniem i procesją,
               godz. 17.00
     08      Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Msza św. z kazaniem
               i procesją, godz. 17.00
16-24      Nowenna do Dzieciątka Jezus
     31      Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku – Wystawienie Najśw. Sakramentu,
               godz. 16.00; Msza św. i Nabożeństwo przebłagalno –dziękczynno – błagalne
               z Procesją Eucharystyczną, godz. 17.00