Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

SPOWIEDŹ W SANKTUARIUM:  
 Od 1 XI do Niedzieli Palmowej (sezon zimowy) - 6.00 - 17.30
Od Niedzieli Palmowej do 31 X (sezon letni) - 6.00 - 19.30



31.05.2026 Uroczystość Najświętszej Trójcy





  1. W kalwaryjskim Wieczerniku gromadzi nas dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. O godz. 12.30 – wyruszymy dziś na klasztorne Dróżki Matki Bożej w intencji Ojca Świętego i Kościoła. Zapraszamy też na Dróżki za w niedziele: 14, 21, 28 czerwca.
  3. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
    Msze Święte w bazylice, jak w niedzielę. Już w środę, uroczystymi nieszporami z procesją
    rozpoczniemy świętowanie uroczystości Bożego Ciała. Główna procesja rozpocznie się
    w czwartek Mszą Świętą o godz. 11.00 w naszej bazylice i wyruszy do kościoła parafialnego
    zatrzymując się przy czterech ołtarzach. O przygotowanie poszczególnych ołtarzy prosimy:
    I ołtarz – przy kaplicy św. Rafała – mieszkańcy z Bugaja;
    II ołtarz – przy domu Państwa Pawlikowskich – mieszkańców ul. Kościuszki i ul. Klasztornej;
    III ołtarz – przy kaplicy Matki Bożej – mieszkańców u. Bernardyńskiej i 3 Maja;
    IV ołtarz – przy pomniku św. Jana Pawła II – członków Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej.
    Zachęcamy do udziału w procesji szczególnie dzieci: dziewczynki do sypania kwiatów
    i chłopców do dzwonienia dzwonkami, chętnych do niesienia baldachimu, sztandarów
    i feretronów. Niech procesja eucharystyczna w Boże Ciało będzie okazją do publicznego
    wyznania wiary w Jezusa, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.
  4. Wspólnota Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej oraz chór kalwaryjski zapraszają na wspólny wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa w Boże Ciało. Zapisy w zakrystii.
  5. Za tydzień, w niedzielę w oktawie uroczystości Bożego Ciała, Mszą Świętą o godz. 9.30
    w Wieczerniku, rozpoczniemy procesję eucharystyczną po dróżkach kalwaryjskich.
    Przez całą oktawę gromadzić się będziemy na wieczornych nieszporach o godz. 18.15
    zakończonych procesją eucharystyczną (z wyjątkiem uroczystości Bożego Ciała i niedzieli,
    gdy nabożeństwo będzie bez procesji i rozpocznie się o 18.30).
  6. W pierwszy piątek miesiąca (5.06.) w bazylice – Msza Święta i nabożeństwo
    do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. W kościele „III Upadku” – adoracja
    Najświętszego Sakramentu: po Mszy Świętej o godz. 18.00 – do Mszy Świętej o godz. 24.00.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca (6.06.) –  procesja: „Męski Różaniec” rozpocznie się
    Mszą Świętą w kościele św. Józefa w Kalwarii o godz. 7.00 i zakończy modlitwą w kaplicy
    Matki Bożej Kalwaryjskiej.
    Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.15 w bazylice.
  8. Zapraszamy do udziału w modlitwie upamiętniającej 20-tą rocznicę pielgrzymki Ojca
    Świętego Benedykta XVI do Kalwarii. Uroczystość z udziałem dyrektora Centrum Studiów
    Ratzingera, ks. prof. Mariusza Kucińskiego z Bydgoszczy celebrować będziemy w przyszłą
    niedzielę (7.06.) – o godz. 11.00.
  9. Rozpoczynamy szereg działań konserwatorskich i budowlanych w ramach projektu:
    „Nowe oferty turystyczne i religijne Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej – zabytku
    światowego dziedzictwa UNESCO”. Projekt obejmuje konserwację wnętrza bazyliki, szczególnie polichromii Włodzimierza Tetmajera – prace te rozpoczną się już w poniedziałek. Nie powinny one utrudniać porządku nabożeństw – rusztowania są dobrze zabezpieczone. Od 1 lipca 2025r. rozpoczną się prace budowlano – konserwatorskie przy wybranych kaplicach Dróżek oraz w budynku Bugaj 3. Renowacja wymienionych obiektów potrwa do końca maja 2029 roku. Prosimy o wsparcie modlitewne, aby konserwacja przebiegała pomyślnie.
  10. W sobotę 6 czerwca 2026 roku o godz. 10.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie uroczystość beatyfikacji Sług Bożych Księdza Jana Świerca i ośmiu Towarzyszy – Salezjanów, wiernych
    wychowawców młodzieży, którzy w czasie II wojny światowej oddali życie za Chrystusa.