31.05.2026 Uroczystość Najświętszej Trójcy
- W kalwaryjskim Wieczerniku gromadzi nas dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
- O godz. 12.30 – wyruszymy dziś na klasztorne Dróżki Matki Bożej w intencji Ojca Świętego i Kościoła. Zapraszamy też na Dróżki za w niedziele: 14, 21, 28 czerwca.
- W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Msze Święte w bazylice, jak w niedzielę. Już w środę, uroczystymi nieszporami z procesją
rozpoczniemy świętowanie uroczystości Bożego Ciała. Główna procesja rozpocznie się
w czwartek Mszą Świętą o godz. 11.00 w naszej bazylice i wyruszy do kościoła parafialnego
zatrzymując się przy czterech ołtarzach. O przygotowanie poszczególnych ołtarzy prosimy:
I ołtarz – przy kaplicy św. Rafała – mieszkańcy z Bugaja;
II ołtarz – przy domu Państwa Pawlikowskich – mieszkańców ul. Kościuszki i ul. Klasztornej;
III ołtarz – przy kaplicy Matki Bożej – mieszkańców u. Bernardyńskiej i 3 Maja;
IV ołtarz – przy pomniku św. Jana Pawła II – członków Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej.
Zachęcamy do udziału w procesji szczególnie dzieci: dziewczynki do sypania kwiatów
i chłopców do dzwonienia dzwonkami, chętnych do niesienia baldachimu, sztandarów
i feretronów. Niech procesja eucharystyczna w Boże Ciało będzie okazją do publicznego
wyznania wiary w Jezusa, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. - Wspólnota Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej oraz chór kalwaryjski zapraszają na wspólny wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa w Boże Ciało. Zapisy w zakrystii.
- Za tydzień, w niedzielę w oktawie uroczystości Bożego Ciała, Mszą Świętą o godz. 9.30
w Wieczerniku, rozpoczniemy procesję eucharystyczną po dróżkach kalwaryjskich.
Przez całą oktawę gromadzić się będziemy na wieczornych nieszporach o godz. 18.15
zakończonych procesją eucharystyczną (z wyjątkiem uroczystości Bożego Ciała i niedzieli,
gdy nabożeństwo będzie bez procesji i rozpocznie się o 18.30). - W pierwszy piątek miesiąca (5.06.) w bazylice – Msza Święta i nabożeństwo
do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. W kościele „III Upadku” – adoracja
Najświętszego Sakramentu: po Mszy Świętej o godz. 18.00 – do Mszy Świętej o godz. 24.00. - W pierwszą sobotę miesiąca (6.06.) – procesja: „Męski Różaniec” rozpocznie się
Mszą Świętą w kościele św. Józefa w Kalwarii o godz. 7.00 i zakończy modlitwą w kaplicy
Matki Bożej Kalwaryjskiej.
Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.15 w bazylice. - Zapraszamy do udziału w modlitwie upamiętniającej 20-tą rocznicę pielgrzymki Ojca
Świętego Benedykta XVI do Kalwarii. Uroczystość z udziałem dyrektora Centrum Studiów
Ratzingera, ks. prof. Mariusza Kucińskiego z Bydgoszczy celebrować będziemy w przyszłą
niedzielę (7.06.) – o godz. 11.00. - Rozpoczynamy szereg działań konserwatorskich i budowlanych w ramach projektu:
„Nowe oferty turystyczne i religijne Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej – zabytku
światowego dziedzictwa UNESCO”. Projekt obejmuje konserwację wnętrza bazyliki, szczególnie polichromii Włodzimierza Tetmajera – prace te rozpoczną się już w poniedziałek. Nie powinny one utrudniać porządku nabożeństw – rusztowania są dobrze zabezpieczone. Od 1 lipca 2025r. rozpoczną się prace budowlano – konserwatorskie przy wybranych kaplicach Dróżek oraz w budynku Bugaj 3. Renowacja wymienionych obiektów potrwa do końca maja 2029 roku. Prosimy o wsparcie modlitewne, aby konserwacja przebiegała pomyślnie. - W sobotę 6 czerwca 2026 roku o godz. 10.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie uroczystość beatyfikacji Sług Bożych Księdza Jana Świerca i ośmiu Towarzyszy – Salezjanów, wiernych
wychowawców młodzieży, którzy w czasie II wojny światowej oddali życie za Chrystusa.
















