Styczeń

     01      Procesja ku czci Najśw. Imienia Jezus, po Mszy św. o godz. 11.00
     04      Spotkanie opłatkowe Przewodników kalwaryjskich, Organizatorów asyst i orkiestr

________________________________________

Luty

     02      XV Pielgrzymka Osób Zakonnych z okazji Dnia Życia Konsekrowanego, godz. 16.00
     11      Dzień chorych – Msza św. i Nabożeństwo dla chorych, godz. 12.00

________________________________________
 
Marzec

01-04      Rekolekcje wielkopostne, godz. 9.00 i 17.00
10-18      Nowenna do św. Józefa
     19      Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – Msza św. przy ołtarzu św. Józefa, godz. 7.00
     21      Pielgrzymka Maturzystów zakopiańskich – Msza św., godz. 10.00; DK, godz. 12.00
     25      Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – Msza św. z Duchową
               Adopcją, godz. 17.00

________________________________________
 
Kwiecień

05-10      ODPUST WIELKIEGO TYGODNIA - MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
     12      Procesja Rezurekcyjna z kościoła Grobu Pana Jezusa, godz. 6.00
     13      Domek Matki Bożej – Msza św. w intencji uczestników nabożeństw pasyjnych, godz. 7.00
     14      Wieczernik – Msza św., godz. 7.00
               I wtorek Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy
     18      Pielgrzymka Kandydatów na Animatorów Ruchu Światło - Życie
               Pielgrzymka Harcerska Chorągwi Krakowskiej – Msza św., godz. 19.00
     26      Odpust w Kościele Grobu Pana Jezusa – Msza św., godz. 10.00
     30      Procesja eucharystyczna na rozpoczęcie Nabożeństw majowych, godz. 18.15

________________________________________
 
Maj

               Nabożeństwa majowe, godz. 18.30
     03      Rocznica przybycia do Sanktuarium cudownego wizerunku Matki Bożej Kalwaryjskiej
               – Procesja maryjna, godz. 18.15
     10      Odpust Znalezienia Krzyża Świętego – Msza św. w Kościele Ukrzyżowania, godz. 10.00
     13      Rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
18-20      Dni Krzyżowe – Procesja błagalna do Kościoła III Upadku, godz. 6.30
22-30      Nowenna do Ducha Świętego
23-24      XVII Ogólnopolskie Czuwanie Modlitewne w intencji Powołań
     24      Odpust Wniebowstąpienia – Msza św. w kaplicy Wniebowstąpienia z procesją
               eucharystyczną, godz. 12.00
     27      XIV rocznica pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI do Kalwarii
29-31      Rekolekcje Przewodników kalwaryjskich, Organizatorów asyst i orkiestr
     30      XIII Piesza Pielgrzymka z Krakowa - Łagiewnik do Kalwarii
               Odpust Zesłania Ducha Świętego (30.05. - 01.06.) – Nieszpory, godz. 18.30
     31      Wieczernik – Msza św., godz. 10.00
               Procesja eucharystyczna na zakończenie Nabożeństw majowych, godz. 18.15

________________________________________
 
Czerwiec

               Nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa, godz. 18.30
     01      Procesja eucharystyczna na rozpoczęcie Nabożeństw czerwcowych, godz. 18.15
     07      XLI rocznica I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalwarii
10-18      Oktawa Bożego Ciała – Nieszpory i procesja, godz. 18.15
     11      Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
               „Grobek” Matki Bożej – procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, godz. 10.00
               Bazylika – Msza św. i procesja eucharystyczna do Kościoła parafialnego, godz. 15.00
     13      XIV Pielgrzymka Apostolatu Margaretka: DK, godz. 9.00; Msza św., godz. 14.00
               Modlitewne Czuwanie Fatimskie w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     14      Odpust św. Antoniego – po Mszach św. błogosławieństwo dzieci
               Msza św. w Wieczerniku i procesja Bożego Ciała po dróżkach, godz. 9.30
               Stacje: I – Serce Maryi, II – II Upadek, III – Niewiasty płaczące, IV – św. Rafał
     18      Zakończenie Oktawy Bożego Ciała – Msza św. w Kościele III Upadku i procesja na wzgórzu
               Ukrzyżowania, godz. 18.00
     19      Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – Nabożeństwo Czerwcowe, Akt ofiarowania się
               Sercu PJ, procesja eucharystyczna i Msza św., godz. 18.15
     28      Odpust ku uczczeniu narodzenia św. Jana Chrzciciela – Msza św. w kaplicy „U Heroda”,
               godz. 10.00
     30      Procesja eucharystyczna na zakończenie Nabożeństw czerwcowych, godz. 18.15

________________________________________
 
Lipiec

     05      Odpust Najdroższej Krwi Pana Jezusa – Msza św. w kaplicy „U Piłata”, godz. 10.00
     06      Pielgrzymka chorych – Msza św. i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem, godz. 10.00;
               Droga Krzyżowa na krużgankach, godz. 12.00
     13      Modlitewne Czuwanie Fatimskie w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     22      Odpust św. Marii Magdaleny – Msza św. w kaplicy św. Marii Magdaleny, godz. 18.00
     25      XXXIX Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę – Msza św., godz. 15.00
     26      Bazylika – po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów
     27      Msza św. w kaplicy św. Anny, godz. 7.00

________________________________________
 
Sierpień

01-02      Odpust Matki Bożej Anielskiej, Patronki Bazyliki
     01      Bazylika – Msza św. i Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP,
               godz. 17.00; Nieszpory, godz. 18.30
     02      Uroczystość NMP Anielskiej – Odpust Porcjunkuli
               Droga Krzyżowa za Zmarłych, godz. 15.00; Kościół Ukrzyżowania – Msza św. za Zmarłych,
               godz. 17.00; Bazylika – Nieszpory i procesja, godz. 18.15
09-16      ODPUST WNIEBOWZIĘCIA NAJŚW. MARYI PANNY
     09      Procesja Współcierpienia NMP poprzedzona Mszą św. w Bazylice, godz. 15.00
     13      Uroczystość NMP Kalwaryjskiej
     14      Procesja Zaśnięcia NMP – Domek MB, godz. 15.00
     15      Uroczystość Wniebowzięcia NMP
     16      Niedziela odpustowa – Procesja Wniebowzięcia NMP, godz. 6.30-11.00
     19      XVIII rocznica II pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalwarii
     22      XII Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklistów
     23      XXII Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych – IV stacja Wniebowzięcia, godz. 12.00
28-29      XLVIII Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie (31.08 – Msza św.,
               godz. 10.00)
     30      Odpust ku czci Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – Msza św. w kaplicy „U Heroda”,
               godz. 10.00

________________________________________
 
Wrzesień

     05      XV Małopolska Pielgrzymka Rzemieślników i Kupców
12-13      Odpust Narodzenia Najśw. Maryi Panny
     12      Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej – Msza św., godz. 9.00; DPJ i DMB, godz. 10.00
               Pielgrzymka Makowska i Olkuska
     13      XXVIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej – Droga Krzyżowa od kaplicy „Piłata”,
               godz. 9.00; Msza św. przy Ołtarzu polowym, godz. 11.00
               Modlitewne Czuwanie Fatimskie w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     15      Msza św. w kaplicy MB Bolesnej, godz. 7.00
     17      Święto Stygmatów św. O. Franciszka – Msza św. z ucałowaniem relikwii przy ołtarzu
               św. Franciszka, godz. 7.00
18-20      Dni Wspólnoty Młodzieży Franciszkańskiej
     20      Odpust Podwyższenia Krzyża świętego – Msza św. w Kościele Ukrzyżowania, godz. 10.00
     25      I Dzień Nowenny do św. O. Franciszka (25.09 - 03.10)
     26      XIII Pielgrzymka Rodzin Diecezji Bielsko – Żywieckiej – Droga Krzyżowa, godz. 10.00;
               Msza św., godz. 12.30
     27      Pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – Droga Krzyżowa, godz. 9.00;
               Msza św., godz. 11.00
     29      Msza św. w kaplicy św. Rafała, godz. 7.00
     30      Rozpoczęcie Nabożeństw różańcowych i procesja, godz. 18.15

________________________________________
 
Październik

               Nabożeństwa różańcowe, godz. 18.30
03-04      Odpust św. Franciszka
     03      Śluby wieczyste braci, godz. 10.00
               Transitus, po Mszy św. o godz. 19.00
     04      Nieszpory i Procesja Różańcowa na wzgórzu Ukrzyżowania, godz. 15.00
     06      VIII Pielgrzymka Młodzieży Diec. sosnowieckiej – Zawiązanie Wspólnoty, godz. 10.30;
               Msza św. i Zawierzenie MBK, godz. 11.00; Spacer modlitewny po Kalwaryjskich Dróżkach
     13      Zakończenie Nabożeństw Fatimskich w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     17      XXVI Pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej – DK, godz. 10.00;
               Msza św., godz. 13.00; Nabożeństwo różańcowe, godz. 15.00
     20       Msza św. w kaplicy św. Antoniego z racji Uroczystości św. Jana Kantego,
               patrona archidiecezji, godz. 7.00
     30      Pielgrzymka Młodzieży maturalnej z LO w Zamościu – Msza św., godz. 19.00;
               Czuwanie przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej i Apel Maryjny, po Mszy św.
     31      Zakończenie Nabożeństw różańcowych i procesja, godz. 18.15

________________________________________
 
Listopad

               Nabożeństwa wypominkowe za Zmarłych, godz. 16.20
     01      Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza św. i procesja z modlitwami za Zmarłych,
               godz. 17.00
     02      Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msza św. i procesja z modlitwami
               za Zmarłych, godz. 9.00
     08      Droga Krzyżowa za Zmarłych od kaplicy „U Piłata”, godz. 12.30
     13      Odpust ku czci św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych
               Męczenników Polski – Msza św. w kaplicy Marii Magdaleny, godz. 15.00
     29      I Dzień Nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP (29.11 - 07.12)
               I Niedziela Adwentu

________________________________________
 
Grudzień

               Adwent – Roraty, godz. 5.55
07-15      Oktawa Niepokalanego Poczęcia – Msza św. z kazaniem i procesją,
               godz. 17.00
     08      Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Msza św. z kazaniem
               i procesją, godz. 17.00
16-24      Nowenna do Dzieciątka Jezus
     31      Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku – Wystawienie Najśw. Sakramentu,
               godz. 16.00; Nieszpory, godz. 16.30; Msza św. i Nabożeństwo przebłagalno –
               dziękczynno – błagalne z Procesją Eucharystyczną, godz. 17.00