Styczeń

     01      Procesja ku czci Najśw. Imienia Jezus, po Mszy św. o godz. 11.00
     05      Spotkanie opłatkowe Przewodników kalwaryjskich, Organizatorów asyst i orkiestr

________________________________________

Luty

     02      XIV Pielgrzymka Osób Zakonnych z okazji Dnia Życia Konsekrowanego, godz. 16.00
     11      Dzień chorych – Msza św. i Nabożeństwo dla chorych, godz. 12.00

________________________________________
 
Marzec

10-13      Rekolekcje wielkopostne, godz. 9.00 i 17.00
10-18      Nowenna do św. Józefa
     19      Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – Msza św. przy ołtarzu św. Józefa, godz. 7.00
     21      Pielgrzymka Maturzystów zakopiańskich – Msza św., godz. 10.00; DK, godz. 12.00
     25      Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – Msza św. z Duchową 
               Adopcją, godz. 15.00

________________________________________
 
Kwiecień

14-19      ODPUST WIELKIEGO TYGODNIA - MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
     16      I wtorek Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy
     21      Procesja Rezurekcyjna z kościoła Grobu Pana Jezusa, godz. 6.00
     22      Domek Matki Bożej – Msza św. w intencji uczestników nabożeństw pasyjnych, godz. 7.00
     23      Wieczernik – Msza św., godz. 7.00
     27      Pielgrzymka Kandydatów na Animatorów Ruchu Światło - Życie
               Pielgrzymka Harcerska Chorągwi Krakowskiej – Msza św., godz. 19.00
     30      Procesja eucharystyczna na rozpoczęcie Nabożeństw majowych, godz. 18.15

________________________________________
 
Maj

               Nabożeństwa majowe, godz. 18.30
     03      Rocznica przybycia do Sanktuarium cudownego wizerunku Matki Bożej Kalwaryjskiej
               – Procesja maryjna, godz. 18.15
     05      Odpust w Kościele Grobu Pana Jezusa – Msza św., godz. 10.00
     12      Odpust Znalezienia Krzyża Świętego – Msza św. w Kościele Ukrzyżowania, godz. 10.00
     13      Rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     25      XII Piesza Pielgrzymka z Krakowa - Łagiewnik do Kalwarii
     27      XIII rocznica pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI do Kalwarii
27-29      Dni Krzyżowe – Procesja błagalna do Kościoła III Upadku, godz. 6.30
     31      I Dzień Nowenny do Ducha Świętego
               Procesja eucharystyczna na zakończenie Nabożeństw majowych, godz. 18.15

________________________________________
 
Czerwiec

               Nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa, godz. 18.30
     01      Procesja eucharystyczna na rozpoczęcie Nabożeństw czerwcowych, godz. 18.15
     02      Odpust Wniebowstąpienia – Msza św. w kaplicy Wniebowstąpienia z procesją
               eucharystyczną, godz. 12.00
07-09      Rekolekcje Przewodników kalwaryjskich, Organizatorów asyst i orkiestr
     07      XL rocznica I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalwarii
08-09      XVI Ogólnopolskie Czuwanie Modlitewne w intencji Powołań
08-10      Odpust Zesłania Ducha Świętego – Nieszpory, godz. 18.30
     08      XIII Pielgrzymka Apostolatu Margaretka: DK, godz. 9.00; Msza św., godz. 14.00
     09      Wieczernik – Msza św., godz. 10.00
     13      Modlitewne Czuwanie Fatimskie w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     16      Odpust św. Antoniego – po Mszach św. błogosławieństwo dzieci
19-27      Oktawa Bożego Ciała – Nieszpory i procesja, godz. 18.15
     20      Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
               „Grobek” Matki Bożej – procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, godz. 10.00
               Msza św. w Kościele parafialnym i procesja eucharystyczna do Bazyliki, godz. 15.00
     23      Msza św. w Wieczerniku i procesja Bożego Ciała po dróżkach, godz. 9.30
               Stacje: I – Serce Maryi, II – II Upadek, III – Niewiasty płaczące, IV – św. Rafał
     27      Zakończenie Oktawy Bożego Ciała – Msza św. w Kościele III Upadku i procesja na wzgórzu
               Ukrzyżowania, godz. 18.00
     28      Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – Nabożeństwo Czerwcowe, Akt ofiarowania się
               Sercu PJ, procesja eucharystyczna i Msza św., godz. 18.15
     30      Odpust ku uczczeniu narodzenia św. Jana Chrzciciela – Msza św. w kaplicy „U Heroda”,
               godz. 10.00
               Procesja eucharystyczna na zakończenie Nabożeństw czerwcowych, godz. 18.15

________________________________________
 
Lipiec

     06      Pielgrzymka chorych – Msza św. i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem, godz. 10.00;
               Droga Krzyżowa na krużgankach, godz. 12.00
     07      Odpust Najdroższej Krwi Pana Jezusa – Msza św. w kaplicy „U Piłata”, godz. 10.00
     13      Modlitewne Czuwanie Fatimskie w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     22      Odpust św. Marii Magdaleny – Msza św. w kaplicy św. Marii Magdaleny, godz. 18.00
     25      XXXVIII Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę – Msza św., godz. 15.00
     26      Msza św. w kaplicy św. Anny, godz. 7.00
     28      Bazylika – po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów

________________________________________
 
Sierpień

     02      Uroczystość NMP Anielskiej – Odpust Porcjunkuli
03-04      Odpust Matki Bożej Anielskiej, Patronki Bazyliki
     03      Bazylika – Msza św. i Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP,
               godz. 17.00; Nieszpory, godz. 18.30
     04      Droga Krzyżowa za Zmarłych, godz. 15.00; Kościół Ukrzyżowania – Msza św. za Zmarłych,
               godz. 17.00; Bazylika – Nieszpory i procesja, godz. 18.15
11-18      ODPUST WNIEBOWZIĘCIA NAJŚW. MARYI PANNY
     11      Procesja Współcierpienia NMP poprzedzona Mszą św. w Bazylice, godz. 15.00
     13      Uroczystość NMP Kalwaryjskiej
     15      Uroczystość Wniebowzięcia NMP
     16      Procesja Zaśnięcia NMP – Domek MB, godz. 15.00
     18      Niedziela odpustowa – Procesja Wniebowzięcia NMP, godz. 6.30-11.00
     19      XVII rocznica II pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalwarii
     24      XI Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklistów
     25      XXI Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych – IV stacja Wniebowzięcia, godz. 12.00
30-31      XLVII Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie (31.08 – Msza św.,
               godz. 10.00)

________________________________________
 
Wrzesień

     01      Odpust ku czci Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – Msza św. w kaplicy „U Heroda”,
               godz. 10.00
07-08      Odpust Narodzenia Najśw. Maryi Panny
     07      Pielgrzymka Makowska i Olkuska
               XIV Małopolska Pielgrzymka Rzemieślników i Kupców
     08      XXVII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej – Droga Krzyżowa od kaplicy „Piłata”,
               godz. 9.00; Msza św. przy Ołtarzu polowym, godz. 11.00
13-15      Dni Wspólnoty Młodzieży Franciszkańskiej
     13      Modlitewne Czuwanie Fatimskie w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     14      Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej – Msza św., godz. 9.00; DPJ i DMB, godz. 10.00
     15      Odpust Podwyższenia Krzyża świętego – Msza św. w Kościele Ukrzyżowania, godz. 10.00
     16      Msza św. w kaplicy MB Bolesnej, godz. 7.00
     17      Święto Stygmatów św. O. Franciszka – Msza św. z ucałowaniem relikwii przy ołtarzu
               św. Franciszka, godz. 7.00
     25      I Dzień Nowenny do św. O. Franciszka (25.09 - 03.10)
     28      XII Pielgrzymka Rodzin Diecezji Bielsko – Żywieckiej – Droga Krzyżowa, godz. 10.00;
               Msza św., godz. 12.30
     29      Pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – Droga Krzyżowa, godz. 9.00;
               Msza św., godz. 11.00
     30      Msza św. w kaplicy św. Rafała, godz. 7.00
               Rozpoczęcie Nabożeństw różańcowych i procesja, godz. 18.15

________________________________________
 
Październik

               Nabożeństwa różańcowe, godz. 18.30
     01      VII Pielgrzymka Młodzieży Diec. sosnowieckiej – Zawiązanie Wspólnoty, godz. 10.30;
               Msza św. i Zawierzenie MBK, godz. 11.00; Spacer modlitewny po Kalwaryjskich Dróżkach
03-04      Odpust św. Franciszka
     03      Transitus, po Mszy św. o godz. 19.00
     04      Śluby wieczyste braci, godz. 10.00
     06      Nieszpory i Procesja Różańcowa na wzgórzu Ukrzyżowania, godz. 15.00
     13      Zakończenie Nabożeństw Fatimskich w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     19      XXV Pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej – DK, godz. 10.00;
               Msza św., godz. 13.00; Nabożeństwo różańcowe, godz. 15.00
     21       Msza św. w kaplicy św. Antoniego z racji Uroczystości św. Jana Kantego (20.10.),
               patrona archidiecezji, godz. 7.00
     25      Pielgrzymka Młodzieży maturalnej z LO w Zamościu – Msza św., godz. 19.00;
               Czuwanie przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej i Apel Maryjny, po Mszy św.
     31      Zakończenie Nabożeństw różańcowych i procesja, godz. 18.15

________________________________________
 
Listopad

               Nabożeństwa wypominkowe za Zmarłych, godz. 16.20
     01      Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza św. i procesja z modlitwami za Zmarłych,
               godz. 17.00
     02      Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msza św. i procesja z modlitwami
               za Zmarłych, godz. 9.00
     03      Droga Krzyżowa za Zmarłych od kaplicy „U Piłata”, godz. 12.30
     13      Odpust ku czci św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych
               Męczenników Polski – Msza św. w kaplicy Marii Magdaleny, godz. 15.00
     29      I Dzień Nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP (29.11 - 07.12)

________________________________________
 
Grudzień

     01      I Niedziela Adwentu
               Adwent – Roraty, godz. 5.55
07-15      Oktawa Niepokalanego Poczęcia – Msza św. z kazaniem i procesją,
               godz. 17.00
     08      Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Msza św. z kazaniem
               i procesją, godz. 17.00
16-24      Nowenna do Dzieciątka Jezus
     31      Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku – Wystawienie Najśw. Sakramentu,
               godz. 16.00; Nieszpory, godz. 16.30; Msza św. i Nabożeństwo przebłagalno –
               dziękczynno – błagalne z Procesją Eucharystyczną, godz. 17.00