Styczeń


     01      Procesja ku czci Najśw. Imienia Jezus, po Mszy św. o godz. 11.00
     13      Spotkanie opłatkowe Przewodników kalwaryjskich, Organizatorów asyst i orkiestr

 

 

Luty


     02      XIII Pielgrzymka Osób Zakonnych z okazji Dnia Życia Konsekrowanego, godz. 16.00
     10      Dzień chorych: 12.00 Msza św. i Nabożeństwo dla chorych
18-21      Rekolekcje wielkopostne, godz. 9.00 i 17.00

 

 

Marzec


10-18      Nowenna do św. Józefa
     19      Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – Msza św. przy ołtarzu św. Józefa, godz. 7.00
     21      Pielgrzymka Zakopiańskich maturzystów – Msza św., godz. 10.00; DK, godz. 12.00
25-30      ODPUST WIELKIEGO TYGODNIA - MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

 

 

Kwiecień


     01      Procesja Rezurekcyjna z kościoła Grobu Pana Jezusa, godz. 6.00
     02      Domek Matki Bożej – Msza św. w intencji uczestników nabożeństw pasyjnych, godz. 7.00
     03      Wieczernik – Msza św., godz. 7.00
     07      Pielgrzymka Kandydatów na Animatorów Ruchu Światło - Życie
               Pielgrzymka Harcerska Chorągwi Krakowskiej– Msza św., godz. 19.00
     09      Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – Msza św. z Aktem
               Zawierzenia Maryi i Duchową Adopcją, godz. 15.00
     15      Odpust w Kościele Grobu Pana Jezusa – Msza św., godz. 10.00
     17      I wtorek Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy
     30      Procesja eucharystyczna na rozpoczęcie Nabożeństw majowych, godz. 18.15

 

 

Maj


               Nabożeństwa majowe, godz. 18.30
     03      Rocznica przybycia do Sanktuarium cudownego wizerunku Matki Bożej Kalwaryjskiej
               – Procesja maryjna, godz. 18.15
     05      Ogólnopolska Jubileuszowa Pielgrzymka Ruchu Wiara i Światło („Ja Was wybrałem ze świata”)
               – rozpoczęcie, przywitanie, godz. 9.00; Droga Światła, godz. 10.00; spotkanie bp H. Ciereszko
               z kapelanami, godz. 15.00; Msza św. z rozesłaniem, godz. 16.30
     06      Odpust Znalezienia Krzyża Świętego – Msza św. w Kościele Ukrzyżowania, godz. 10.00
07-09      Dni Krzyżowe – Procesja błagalna do Kościoła III Upadku, godz. 6.30
     11      I Dzień Nowenny do Ducha Świętego
     13      Odpust Wniebowstąpienia – Msza św. w kaplicy Wniebowstąpienia z procesją
               eucharystyczną, godz. 12.00
               Rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
18-20      Rekolekcje Przewodników kalwaryjskich, Organizatorów asyst i orkiestr
19-21      Odpust Zesłania Ducha Świętego: sobota, niedziela, poniedziałek – wystawienie i adoracja
               Najświętszego Sakramentu, godz. 6.30-18.00; Nieszpory, godz. 18.15
     20      Wieczernik – Msza św., godz. 10.00
     26      XI Piesza Pielgrzymka z Krakowa - Łagiewnik do Kalwarii
     27      XII rocznica pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI do Kalwarii
     31      Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
               „Grobek” Matki Bożej – procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, godz. 10.00
               Bazylika – Msza św. i procesja eucharystyczna do Kościoła parafialnego, godz. 15.00
               Oktawa Bożego Ciała (30.05 - 07.06) – Nieszpory i procesja, godz. 18.15

 

 

Czerwiec


               Nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa, godz. 18.30
     03      Msza św. w Wieczerniku i procesja Bożego Ciała po dróżkach, godz. 9.30
               Stacje: I – Serce Maryi, II – II Upadek, III – Niewiasty płaczące, IV – św. Rafał
     07      XXXIX rocznica I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalwarii
               Zakończenie Oktawy Bożego Ciała – Msza św. w Kościele III Upadku i procesja na wzgórzu
               Ukrzyżowania, godz. 18.00
     08      Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – Nabożeństwo Czerwcowe, Akt ofiarowania się

               Sercu PJ, procesja eucharystyczna i Msza św., godz. 18.15
     09      XII Pielgrzymka Apostolatu Margaretka: DK, godz. 9.00; Msza św., godz. 14.00
09-10      XV Ogólnopolskie Czuwanie Modlitewne w intencji Powołań
     13      Modlitewne Czuwanie Fatimskie w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     17      Odpust św. Antoniego – po Mszach św. błogosławieństwo dzieci
     24      Odpust ku uczczeniu narodzenia św. Jana Chrzciciela – Msza św. w kaplicy „U Heroda”,
               godz. 10.00

 

Lipiec


     01      Odpust Najdroższej Krwi Pana Jezusa – Msza św. w kaplicy „U Piłata”, godz. 10.00
     06      Pielgrzymka chorych – Msza św. i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem, godz. 10.00;
               Droga Krzyżowa na krużgankach, godz. 12.00
     13      Modlitewne Czuwanie Fatimskie w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     22      Odpust św. Marii Magdaleny – Msza św. w kaplicy św. Marii Magdaleny, godz. 15.00
     26      Msza św. w kaplicy św. Anny, godz. 7.00
     29      Bazylika – po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów

 

 

Sierpień


     02      Uroczystość NMP Anielskiej – Odpust Porcjunkuli
04-05      Odpust Matki Bożej Anielskiej, Patronki Bazyliki
     04      Bazylika – Nieszpory, godz. 18.15; Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu
               NMP, godz. 20.00
     05      Droga Krzyżowa za Zmarłych, godz. 15.00; Kościół Ukrzyżowania – Msza św. za Zmarłych,
               godz. 17.00; Bazylika – Nieszpory i procesja, godz. 18.15
12-19      ODPUST WNIEBOWZIĘCIA NAJŚW. MARYI PANNY
     12      Procesja Współcierpienia NMP poprzedzona Mszą św. w Bazylice, godz. 15.00
     13      Uroczystość NMP Kalwaryjskiej
     15      Uroczystość Wniebowzięcia NMP
     17      Procesja Zaśnięcia NMP – Domek MB, godz. 15.00
     19      XVI rocznica II pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalwarii
               Niedziela odpustowa – Procesja Wniebowzięcia NMP, godz. 6.30-11.00
24-25      XLVI Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie (25.08 – Msza św., godz. 10.00)
     25      X Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklistów
     26      XX Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych – IV stacja Wniebowzięcia, godz. 12.00

 

Wrzesień


     01      XIII Małopolska Pielgrzymka Rzemieślników i Kupców
     02      Odpust ku czci Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – Msza św. w kaplicy „U Heroda”,
               godz. 10.00
     08      Odpust Narodzenia Najśw. Maryi Panny
               Pielgrzymka Makowska i Olkuska
     09      Odpust Podwyższenia Krzyża świętego – Msza św. w Kościele Ukrzyżowania, godz. 10.00
     13      Modlitewne Czuwanie Fatimskie w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     15      Msza św. w kaplicy MB Bolesnej, godz. 7.00
               Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej – Msza św., godz. 9.00; DPJ i DMB, godz. 10.00
     16      XXVI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej – Droga Krzyżowa od kaplicy „Piłata”,
               godz. 9.00; Msza św. przy Ołtarzu polowym, godz. 11.00
     17      Święto Stygmatów św. O. Franciszka – Msza św. z ucałowaniem relikwii przy ołtarzu
               św. Franciszka, godz. 7.00
21-23      Dni Wspólnoty Młodzieży Franciszkańskiej
     22      XI Pielgrzymka Rodzin Diecezji Bielsko – Żywieckiej – Droga Krzyżowa, godz. 10.00;
               Msza św., godz. 12.30
     23      Pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – Droga Krzyżowa, godz. 9.00;
               Msza św., godz. 11.00
     25      I Dzień Nowenny do św. O. Franciszka (25.09 - 03.10)
     29      Msza św. w kaplicy św. Rafała, godz. 7.00
     30      Rozpoczęcie Nabożeństw różańcowych i procesja, godz. 18.15

 

 

Październik


               Nabożeństwa różańcowe, godz. 18.30
     02      VI Pielgrzymka Gimnazjalistów Diec. sosnowieckiej – Zawiązanie Wspólnoty, godz. 10.30;
               Msza św. i Zawierzenie MBK, godz. 11.00; Spacer modlitewny po Kalwaryjskich Dróżkach
03-04      Odpust św. Franciszka
     03      Transitus – po Mszy św. o godz. 19.00
     04      Śluby wieczyste braci, godz. 10.00
     07      Nieszpory i Procesja Różańcowa na wzgórzu Ukrzyżowania, godz. 15.00
     13      Zakończenie Nabożeństw Fatimskich w Kościele „Grobku” Matki Bożej, godz. 17.00
     20      Uroczystość św. Jana Kantego, patrona archidiecezji – Msza św. w kaplicy św. Antoniego,
               godz. 7.00
               XXIV Pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej – DK, godz. 10.00;
               Msza św., godz. 13.00; Nabożeństwo różańcowe, godz. 15.00
     26      Pielgrzymka młodzieży maturalnej z LO w Zamościu – Msza św., godz. 19.00;
               Czuwanie przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej i Apel Maryjny, po Mszy św.
     31      Zakończenie Nabożeństw różańcowych i procesja, godz. 18.30

 

Listopad


               Nabożeństwa wypominkowe za Zmarłych, godz. 16.20
     01      Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza św. i procesja z modlitwami za Zmarłych,
               godz. 17.00
     02      Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msza św. i procesja z modlitwami
               za Zmarłych, godz. 9.00
     04      Droga Krzyżowa za Zmarłych od kaplicy „U Piłata”, godz. 12.30
     13      Odpust ku czci św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych
               męczenników Polski – Msza św. w kaplicy Marii Magdaleny, godz. 15.00
     29      I Dzień Nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP (29.11 - 07.12)

 

Grudzień


     02      I Niedziela Adwentu
               Adwent – Roraty, godz. 5.55
07-15      Oktawa Niepokalanego Poczęcia – Msza św., godz. 17.00; Nieszpory z kazaniem i procesja,
               godz. 17.30
     08      Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Msza św. z kazaniem
               i procesją, godz. 17.00
16-24      Nowenna do Dzieciątka Jezus
     31      Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku – Wystawienie Najśw. Sakramentu,
               godz. 16.00; Nieszpory, godz. 16.30; Msza św. i Nabożeństwo przebłagalno –
               dziękczynno – błagalne z Procesją Eucharystyczną, godz. 17.00