Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2017

1. Z racji dorocznego odpustu Znalezienia Krzyża Św. dziś o godz. 10.00 w kościele Ukrzyżowania będzie celebrowana Msza św. Serdecznie zapraszamy!

2. Nabożeństwa Majowe w naszej bazylice codziennie o godz. 18.30.

3. W liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
- w poniedziałek - 8.05. - uroczystość św. Stanisława, bpa  i  męczennika, głównego Patrona  Polski i Archidiec. krakowskiej. Naszą modlitewną pamięcią otoczmy Ks. kard. Stanisława Dziwisza w dniu jego imienin;
- we wtorek - 9.05. - 5 wtorek nowenny przed uroczystością św. Antoniego. Zapraszamy na Mszę św. z okolicznościowym kazaniem o godz. 7.00;
- w piątek - 12.05. - wspomnienie św.  Leopolda Mandicia z  Hercegnovi, kapłana;
- w sobotę - 13.05 - wspomnienie NMP z  Fatimy.
Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie: Ks. kard. Stanisławowi Dziwiszowi i O. Stanisławowi składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w wieczornej modlitwie różańcowej, którą odmawiamy wspólnie u stóp Kalwaryjskiej Matki codziennie o godz. 20.30. Modlitwę kończy Apel Maryjny i zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej.
Kto nie może przybyć osobiście, zachęcamy do modlitewnej łączności z nami dzięki bezpośredniej transmisji z naszego Sanktuarium przez internet. Dzięki kamerom zainstalowanym w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej oraz w bazylice można w każdej chwili zobaczyć i usłyszeć, co dzieje się w Kalwaryjskim Sanktuarium. Ufamy, że wszyscy, którym bliska jest Kalwaria, a szczególnie osoby chore i przebywające za granicą będą mogły duchowo uczestniczyć w wydarzeniach, jakie mają miejsce na Kalwarii. Wszystkich zachęcamy, aby jak najczęściej zaglądali na naszą stronę internetową: www.kalwaria.eu, gdzie w dziale multimedia znajdują się linki do uruchomienia transmisji.

5. Zapraszamy na X Pieszą Pielgrzymkę z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej 27 maja br. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach.

6. Na przełomie stycznia i lutego 2018 roku Sanktuarium kalwaryjskie organizuje 12 dniową pielgrzymkę do Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku. Szczegółowe informacje u Br. Mateusza w zakrystii oraz na tablicy ogłoszeń.

7. Wspólnota Małych Przyjaciół św. Franciszka, zrzeszająca osoby niepełnosprawne, ich rodziny, opiekunów oraz wolontariuszy przy wyjściu z bazyliki przeprowadza w dniu dzisiejszym kwestę na wakacyjny wyjazd rehabilitacyjno-wypoczynkowy Wspólnoty. Za wszelkie ofiary z serca dziękujemy.

8. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej zawierzmy Miłosiernemu Bogu nas samych, naszą Ojczyznę, nasze Rodziny i Bliskich, a także Chorych i Cierpiących, Piel-grzymów dnia dzisiejszego, Solenizantów i Jubilatów oraz tych wszystkich, którzy prosili nas o modlitwę na Kalwarii: Pod Twoją obronę uciekamy się…

Zaproszenie do udziału w procesji ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika
Drodzy Bracia i Siostry.
Zbliża się uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Przygotowujemy się do niej, przeżywając nowennę ku Jego czci, odprawianą w królewskiej katedrze na Wawelu i we wspólnotach parafialnych. Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę w niedzielę 14 maja. Procesja ta, z udziałem Episkopatu Polski, wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 900. Osobę Ojca Świętego będzie reprezentował Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. W pierwszym roku mojej posługi w Kościele Krakowskim będę przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej na Skałce i wygłoszę homilię.
W litanii ku czci św. Stanisława nazywamy Go Ojcem i Opiekunem całej Ojczyzny, a także Patronem we wszystkich potrzebach. Jest On również patronem ładu moralnego w Polsce.
A ten patronat, jak nauczał św. Jan Paweł II, łączy się przede wszystkim z uznaniem po-wszechnie obowiązującego autorytetu prawa moralnego, prawa Bożego. To prawo jest normą moralności, jest także kryterium podstawowej wartości człowieka i podstawowym warunkiem porządku społecznego. Przez wstawiennictwo Patrona Polski będziemy więc prosić o poszanowanie Bożego ładu w życiu rodzinnym, społecznym i politycznym w naszej Ojczyźnie. Chcemy również dziękować za otrzymane dary, szczególnie za łaskę Światowych Dni Młodzieży i uroczysty akt przyjęcia Chrystusa, jako naszego Króla i Pana. Naszą modlitwą pragniemy również prosić „Pana żniwa” o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszych parafii i rodzin.
Zapraszam wiernych Archidiecezji Krakowskiej do udziału w procesji. Proszę, aby były w niej reprezentowane wszystkie dekanaty i wspólnoty parafialne Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Zapraszam wszystkich mieszkańców Krakowa i Archidiecezji Krakowskiej.
 Niech jak najliczniejszy udział w procesji ku czci św. Stanisława, będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga, który jest bogaty w Miłosierdzie. Naśladując przykład świętych - Stanisława i Jana Pawła II, postępujmy drogą świętości, dając odważne świadectwo wiary i przynależności do Kościoła.
Na trud organizacji oraz uczestnictwa w procesji z serca Wam błogosławię

 
+ Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Krakowski

Masz pytania odnośnie artykułu? Napisz do nas.