Kontakt Klasztor w Kalwarii

Klasztor oo. Bernardynów  
ul. Bernardyńska 46,
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. +48 33 8766 304;
tel. +48 33 8765 499;
tel. +48 33 8765 301;
Zakrystia wew. 249;
Recepcja Domu Pielgrzyma:
tel. +48 33 8765 539;
Dewocjonalia +48 33 8765 525;
Gastronomia +48 608 211 992;
email: info@kalwaria.eu


Msze święte w Kalwarii

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:  
 06.00, 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE:  
 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.00*, 19.00**

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.01.2017

1. Dziś obchodzimy w Kościele Dzień Migranta i Uchodźcy. Otoczmy modlitwą szczególnie tych, którzy niejednokrotnie, aby przeżyć zmuszeni są opuścić własną ojczyznę. Pamiętajmy także o naszych Rodakach, którzy mieszkają i pracują na emigracji.

2. Zapraszamy na codzienny różaniec, który odmawiamy wspólnie w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej o godz. 16.30.

3. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
- w poniedziałek - 16.01. -  święto Świętych Berarda i Towarzyszy, Pierwszych Męczenników Franciszkańskich;
- we wtorek - 17.01. - wspomnienie Św. Antoniego, opata;
- od środy - 18.01. przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;
- w czwartek - 19.01. - wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa - Patrona Archidiecezji Krakowskiej;
- w sobotę - 21.01. - wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i  męczennicy.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy serdeczne życzenia, zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

4. Są jeszcze wolne bilety na Jasełka, które przygotowali Bracia Klerycy WSD naszej Prowincji. Informacje Terminy Jasełek umieszczone są na plakatach. Serdecznie zapraszamy!

5. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru kwartalnika naszego Sanktuarium „Pielgrzym Kalwaryjski”, który można nabyć w zakrystii, na furcie i w kiosku klasztornym.  

6. Stowarzyszenie GPS (Giovanni Paolo Secondo) Kalwaria zaprasza na Trzeci Misyjny Koncert Kolęd, który odbędzie się w naszej bazylice w sobotę - 21.01. o godz.1730. Kolędy zaprezentują: Chór Soli Deo, Uczestnicy warsztatów muzycznych GPS Kalwaria, Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kalwarii, a także młodzież z naszego Dekanatu. Swą obecność zapowiedzieli również: O. Bp Damian Muskus OFM oraz O. Walerian Chromy, pracujący wiele lat na misjach w Afryce. Chętni będą mieli możliwość wsparcia dzieła misyjnego OO. Bernardynów w Ekwadorze, z której to placówki specjalnie na ten koncert przygotowany został film.

7. Słowo Biskupów Seniorów i Biskupów Pomocniczych Archidiecezji Krakowskiej

Drodzy Bracia i Siostry,
w ostatnią sobotę stycznia Kościół Krakowski będzie przeżywał ingres do katedry wawelskiej nowego biskupa diecezjalnego Abpa Marka Jędraszewskiego. Zastąpi On, na stolicy św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Kardynała Stanisława Dziwisza, który przez ponad 11 lat pasterzował w Archidiecezji Krakowskiej.
Tydzień przed ingresem, w sobotę 21.01., w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Łagiewnikach, Kościół Krakowski, wraz ze swoim dotychczasowym Pasterzem, chce dziękować Miłosiernemu Bogu za lata wiernej i gorliwej posługi Księdza Kardynała w naszej Archidiecezji. Uroczystość rozpocznie się o godz. 1100.
Modlitewne spotkanie będzie okazją do wyrażenia wdzięczności Księdzu Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi za lata pełnienia przez Niego pasterskiej posługi, za głoszenie Słowa Bożego, sprawowanie Eucharystii, udzielanie sakramentu bierzmowania, kapłaństwa, za serdeczność i dobroć dla kapłanów, osób konsekrowanych i świeckich, za niezliczone spotkania modlitewne w parafiach, w domach zakonnych, sanktuariach, na szlakach pielgrzymek. Trudno jest wymienić wszystkie działania, miejsca, grupy i osoby, których Ksiądz Kardynał przyjął, wsparł jako Ojciec i Pasterz swoim słowem i modlitwą.
Pragniemy podziękować Księdzu Kardynałowi za Jego trwanie z nami i pośród nas, za Jego: W górę serca. Za to, że starał się, aby dom biskupa był domem duchownych i świeckich, a diecezja stawała się coraz bardziej rodziną.
Nasza wdzięczność obejmuje nie tylko 11 lat służby w Krakowie, ale także 27 lat, które Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz przeżył u boku świętego Jana Pawła II. Przez wszystkie te lata przybliżał nam postać i nauczanie Świętego Rodaka. Razem cieszyliśmy się beatyfikacją i kanonizacją Papieża z Krakowa.
Spotykając się w Sanktuarium na Białych Morzach, pragniemy podziękować także za Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się - szczególne dzieło Księdza Kardynała. Świątynia ta stanowi znak wdzięczności za osobę, świętość, papieską służbę, miłość do Krakowa i Ojczyzny Ojca Świętego. Nasze dziękczynienie obejmie również wielkie dzieło modlitwy i świadectwa, jakim były Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
Dziękując za każde dobro, będziemy się modlić o zdrowie i siły dla Księdza Kardynała, by mógł jeszcze przez wiele lat być świadkiem Chrystusa, przedłużeniem życia i posługi świętego Jana Pawła II.
Do udziału we wspólnym dziękczynieniu zapraszamy delegacje dekanatów i wspólnot parafialnych Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Prosimy o udział zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy. Nasze zaproszenie kierujemy do ludzi nauki i kultury, do wszystkich mieszkańców Krakowa i Archidiecezji Krakowskiej.
Niech nasza dziękczynna modlitwa w Sanktuarium św. Jana Pawła II będzie także ważną cząstką przygotowania do ingresu nowego Metropolity. Niech wyprosi Kościołowi Krakowskiemu i Arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu światło i moc Ducha Świętego, opiekę Matki Najświętszej i wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
Wszystkich Was, Drodzy Bracia i Siostry, obejmujemy modlitwą i pasterskim błogosławieństwem.

                                  Biskupi Seniorzy i Biskupi Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej

8. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej zawierzmy Miłosiernemu Bogu nas samych, naszą Ojczyznę, nasze Rodziny i Bliskich, Ks. Kard. Stanisława Dziwisza i nowego Metropolitę Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, Misjonarzy i Misjonarki, Emigrantów, Uchodźców, a także Chorych i Cierpiących, Pielgrzymów dnia dzisiejszego, Solenizantów i Jubilatów oraz tych wszystkich, którzy prosili nas o modlitwę na Kalwarii: Pod Twoją obronę uciekamy się…

Masz pytania odnośnie artykułu? Napisz do nas.